mind
«Енергоатом» планує повністю перевести Запорізьку АЕС із російського палива на американське

«Енергоатом» планує повністю перевести Запорізьку АЕС із російського палива на американське

Чотири енергоблоки АЕС у 2019–2021 роках будуть повністю завантажені паливом Westinghouse

«Енергоатом» планує повністю перевести Запорізьку АЕС із російського палива на американське
Фото: npp.zp.ua

НАЕК «Енергоатом» планує у 2019–2021 роках повністю завантажити 4 енергоблоки Запорізької атомної електростанції паливом від американського виробника Westinghouse.

Про це йдеться в повідомленні на сайті «Енергоатому» щодо підсумків засідання оперативного штабу з впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse (ТВС-WR) на енергоблоках АЕС України.

«Передбачається, що у 2019–2021 роках активні зони першого, третього, четвертого і п'ятого енергоблоків Запорізької АЕС будуть повністю сформовані з «американського» ядерного палива. Другий та шостий енергоблоки ЗАЕС планується продовжувати експлуатувати з використанням тільки «російського» ядерного палива», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у 2018 році п'ятий енергоблок буде вже на три чверті завантажений «американським» паливом і на одну чверть «російським», активні зони першого і третього енергоблоку будуть наполовину складатися з «російського» ядерного палива, а на половину з «американського». Водночас у зв'язку з виконанням робіт щодо продовження терміну експлуатації завантаження чергової партії «американського» палива на четвертому енергоблоці буде виконано в 2019 році.

Так, ядерне паливо американської компанії Westinghouse шведського виробництва було завантажено в активну зону п'ятого енергоблоку Запорізької АЕС у червні 2016 року.

Таким чином, енергоблок перейшов на змішану зону – три чверті «російського» палива і чверть «американського».

Пізніше, у червні 2017 року, в активну зону п'ятого енергоблоку Запорізької АЕС було дозавантажене ядерне паливо американської компанії Westinghouse. Після цього активна зона енергоблоку на половину складається з «російського» ядерного палива, а на половину з «американського».

У вересні – жовтні 2017 року в активні зони першого, третього й четвертого енергоблоків Запорізької АЕС також було завантажено ядерне паливо компанії Westinghouse, і ці енергоблоки перейшли на змішану зону: три чверті «російського» палива і чверть «американського».

Нагадаємо: наприкінці минулого року Запорізька АЕС ввела в дослідну експлуатацію комплекс з переробки радіоактивних відходів (РАВ). Випробування комплексу на реальних РАВ з подальшим введенням у промислову експлуатацію заплановані на 2018 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті