facebook.com
mind
«Енергоатом» планує повністю перевести Запорізьку АЕС із російського палива на американське
Проект за підтримки
міжнародної юридичної фірми integrites

«Енергоатом» планує повністю перевести Запорізьку АЕС із російського палива на американське

Чотири енергоблоки АЕС у 2019–2021 роках будуть повністю завантажені паливом Westinghouse

«Енергоатом» планує повністю перевести Запорізьку АЕС із російського палива на американське
Фото: npp.zp.ua

НАЕК «Енергоатом» планує у 2019–2021 роках повністю завантажити 4 енергоблоки Запорізької атомної електростанції паливом від американського виробника Westinghouse.

Про це йдеться в повідомленні на сайті «Енергоатому» щодо підсумків засідання оперативного штабу з впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse (ТВС-WR) на енергоблоках АЕС України.

«Передбачається, що у 2019–2021 роках активні зони першого, третього, четвертого і п'ятого енергоблоків Запорізької АЕС будуть повністю сформовані з «американського» ядерного палива. Другий та шостий енергоблоки ЗАЕС планується продовжувати експлуатувати з використанням тільки «російського» ядерного палива», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у 2018 році п'ятий енергоблок буде вже на три чверті завантажений «американським» паливом і на одну чверть «російським», активні зони першого і третього енергоблоку будуть наполовину складатися з «російського» ядерного палива, а на половину з «американського». Водночас у зв'язку з виконанням робіт щодо продовження терміну експлуатації завантаження чергової партії «американського» палива на четвертому енергоблоці буде виконано в 2019 році.

Так, ядерне паливо американської компанії Westinghouse шведського виробництва було завантажено в активну зону п'ятого енергоблоку Запорізької АЕС у червні 2016 року.

Таким чином, енергоблок перейшов на змішану зону – три чверті «російського» палива і чверть «американського».

Пізніше, у червні 2017 року, в активну зону п'ятого енергоблоку Запорізької АЕС було дозавантажене ядерне паливо американської компанії Westinghouse. Після цього активна зона енергоблоку на половину складається з «російського» ядерного палива, а на половину з «американського».

У вересні – жовтні 2017 року в активні зони першого, третього й четвертого енергоблоків Запорізької АЕС також було завантажено ядерне паливо компанії Westinghouse, і ці енергоблоки перейшли на змішану зону: три чверті «російського» палива і чверть «американського».

Нагадаємо: наприкінці минулого року Запорізька АЕС ввела в дослідну експлуатацію комплекс з переробки радіоактивних відходів (РАВ). Випробування комплексу на реальних РАВ з подальшим введенням у промислову експлуатацію заплановані на 2018 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті