mind
Кров була справжня, а в морзі довелося вдавати мертвого: Бабченко – про деталі спецоперації СБУ (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Кров була справжня, а в морзі довелося вдавати мертвого: Бабченко – про деталі спецоперації СБУ (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Журналіст наголосив, що завдяки інсценуванню вбивства вдалося зібрати всю доказову базу

Кров була справжня, а в морзі довелося вдавати мертвого: Бабченко – про деталі спецоперації СБУ (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Фото: rbc.ua

Російський журналіст Аркадій Бабченко розповів в інтерв’ю британському виданню ВВС про підготовку та перебіг спецоперації СБУ, в ході якої довелося інсценувати вбивство журналіста, щоб вийти на замовників.

На питання про те, чи стала спецоперація успішною, він зазначив, що тут відповідь мають дати працівники СБУ.

«Головний результат – злочину вдалося запобігти, і при цьому зібрана вся доказова база», – сказав він.

Сам Бабченко брав участь у підготовці операції місяць.

«Підготовка йшла довго, місяць. Коли вирішили, що робимо в цей день, прийшов гример. Ми тренувалися падати. Мене загримували. Кров була натуральна. Все було по-справжньому», – розповів він.

Дружина безперечно знала про підготовку, уточнив він, оскільки це все відбувалося в них вдома на її очах.

«Після «вбивства» дружина подзвонила в поліцію і швидку. Приїхав наряд і лікарі, мене поклали на носилки, спустили в карету швидкої. Легенда була, що я ще живий, – розповідає журналіст.

«Ми поїхали, потім я «помер». Швидка повідомила про факт моєї смерті. Після цього мене відвезли в морг. Поки ворота не закрилися, в морзі я зображав мертвого», – описує він.

«У морзі завели в кімнату санітара, там я воскрес, зняв футболку і вмився. Включив телевізор і сів дивитися новини про моє «вбивство». Після цього мене відвезли в безпечне місце. Закінчилося все тільки о п'ятій ранку», – повідомив Бабченко.

На питання, як він ставиться до цієї інсценізації з точки зору етики, зокрема журналістської, і чи не вважає подібні методи фейковими новинами, Бабченко наголосив:

«Мова не йшла про фейк-ньюз, йшлося про спецоперацію. Коли тобі показують всі твої документи, документи дружини, фото будинку, такі фото, які були тільки в російському паспортному столі, ти не ставиш запитання, чи не фейкові це новини. Ти думаєш про те, як вижити», – розповів журналіст.

Як відомо, у вівторок 29 травня правоохоронні органи України повідомили, що російського журналіста Аркадія Бабченка, який проживав у Києві, було застрелено на порозі власної квартири кілером, в спину. Його забрала швидка, однак він нібито помер по дорозі в лікарню.

Однак наступного дня керівник Служби Безпеки України Василь Грицак, генпрокурор Юрій Луценко під час брифінгу оголосили, що Бабченко живий – і запросили його в студію, а  вбивство було інсценуванням, організованим для того, щоб вийти на організаторів та їх замовників і зібрати якомога більше доказів у справі замовного вбивства.

За словами Бабченка, йому стало відомо про те, що його «замовили», місяць тому, а українські спецслужби вели розслідування два місяці.

Журналіст вибачився перед своїми близькими і колегами за те, що їм довелося пережити після повідомлень про його вбивство.

***

Між тим стало відомо прізвище затриманого за підозрою в організації замаху на Бабченка. Особу звати Борис Львович Герман. Про це йдеться в повідомленні Шевченківського районного суду Києва в Facebook. Суд розглядатиме клопотання про арешт Германа сьогодні, 31 травня.

Адвокат Євген Солодко, який представляє інтереси Бориса Германа, підозрюваного в замаху на вбивство Бабченка, написав в Facebook, що його підзахисний є виконавчим директором українсько-німецького спільного підприємства «Шмайсер», єдиного недержавного підприємства з виробництва зброї в Україні.

ОНОВЛЕНО. 31 травня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід підозрюваному: суд ухвалив взяти Бориса Германа під варту строком на 60 днів без права внесення застави.

***

За останніми даними, безпосереднім виконавцем «убивства» Бабченка став українець Олексій Цимбалюк – саме він отримав замовлення на вбивство журналіста, інформує агентство УНІАН. Цимбалюк – колишній учасник АТО.

Кров була справжня, а в морзі довелося вдавати мертвого: Бабченко – про деталі спецоперації СБУ
Facebook Олексій Цимбалюк

«Після оприлюднення запису отримання мною авансу за вбивство людини без зміни мого голосу шифруватися сенсу не бачу», – написав Цимбалюк в Facebook.

Цимбалюк заявив, що в СБУ «працюють талановиті молоді опера», до яких «спокійно йдеш з інформацією про замовлення на вбивство і не боїшся, що тебе зіллють замовникам за долари. Чесно не знаю, як складеться моя доля далі, трохи на нервах. Але точно знаю, що оперативник, який всю цю справу тягнув на собі, слідчий у справі – люди честі», – написав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті