Вперше за 5 місяців видобуток газу почав збільшуватися

Вперше за 5 місяців видобуток газу почав збільшуватися

Ріст пояснюється розширенням діяльності приватних компаній-видобувачів

Вперше за 5 місяців видобуток газу почав збільшуватися
Фото Shutterstock

Вперше за 5 місяців середньодобовий видобуток природного газу в Україні збільшився по відношенню до попереднього місяця, склавши 55,92 млн. куб. м за добу проти 55,67 млн. куб. м за добу у квітні, повідомляє enkorr, з посиланням на статичні дані ПАТ «Укртрансгаз».

Середньодобовий видобуток збільшився завдяки зростанню продуктивності приватних компаній, які в травні збільшили виробництво природного газу на 2,8% (+190 тис. куб. м/д) – до 11,72 млн. куб. м/д.

«Сьогодні чітко простежується відновлення активності на ринку. Так, за підсумками І кварталу цього року незалежними газовидобувними компаніями було закладено на 80% більше свердловин, ніж в аналогічному періоді 2017 року», – зазначив виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній Роман Опімах.

Проте, на його думку, існує ризик різкого припинення росту через проблему з  тим, що не працює нова процедура проходження оцінки впливу на довкілля, за яку відповідає Міністерство охорони навколишнього середовища. Із зареєстрованих 120 заявок від нафтогазових компаній на проходження ОВД, з яких 100 нових сведловин, жодна не була задоволена.

Середньодобовий видобуток АТ «Укргазвидобування», на яке припадає 74% усього видобутку газу в Україні, знизився з 41,37 млн куб. м за добу у квітні до 41,34 млн куб. м за добу в травні. Видобуток ПАТ «Укрнафта» в травні зріс з 2,77 млн куб. м/д до 2,86 млн куб. м/д.

Всього в травні, за оперативними даними, в Україні було видобуто 1 733,4 млн куб. м природного газу, що на 1,5% нижче травня 2017 року (1 759,3 млн куб. м).

Нагадаємо: Україна збільшила запаси природного газу у своїх підземних сховищах на 1,46 млрд куб. м після завершення опалювального сезону.

Окрім того, за результатами минулого року, видобуток газу в Україні  збільшився на 4%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті