ДТЕК Павлоградська ЦЗФ заощадить 1,8 млн грн на рік завдяки LED-освітленню

ДТЕК Павлоградська ЦЗФ заощадить 1,8 млн грн на рік завдяки LED-освітленню

Фабрика замінила всі старі лампи на LED

ДТЕК Павлоградська ЦЗФ заощадить 1,8 млн грн на рік завдяки LED-освітленню
Фото: dtek-esco

Компанія ДТЕК ЕСКО профінансувала і виконала «під ключ» установку 650-ти нових LED-світильників замість старих ламп розжарювання і люмінесцентних, а також замінила 6 км кабельних мереж на Павлоградській центральній збагачувальній фабриці, йдеться в повідомленні на сайті ДТЕК.

«Ця модернізація дозволить у рік економити 1,1 млн кВт∙г, або 1,8 млн грн на електроосвітленні. У головному корпусі фабрики не залишиться темних місць. Рівень освітленості збільшиться в 3 рази. А завдяки довговічності LED-світильників їх можна буде не міняти кілька років», – зазначив директор ДТЕК ЦЗФ «Павлоградська» Андрій Федоров.

Як пояснив директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма, всі проекти компанія виконує на умовах енергосервісних контрактів.

«Це означає, що ми фінансуємо і виконуємо проекти «під ключ», гарантуємо досягнення економії енергоресурсів, а ефект від економії розподіляємо з клієнтом. По завершенню терміну дії контракту все обладнання залишиться у клієнта. За аналогічним принципом можна модернізувати і об'єкти бюджетної сфери, і багатоквартирні житлові будинки в Павлограді та Дніпропетровській області», – пояснив Бушма.

Крім того, раніше ДТЕК ЕСКО виконав ще 2 проекти з модернізації системи електроосвітлення головного корпусу і ділянки конвеєрних галерей на ДТЕК Добропільська ЦЗФ.

Там було встановлено 470 пожежобезпечних LED-світильників українського виробника ТОВ «ІнтелТек Україна». Досягнуто від 85 до 90% економії енергії на електроосвітлення.

Водночас польська компанія шукає українських виробників або постачальників спеціальних алюмінієвих профілів та світлодіодних ламп (LED) і компонентів за конкурентоспроможною ціною та з інноваційним дизайном на умовах виробничої угоди.

Про те як бути з проблемою регулювання та відповідальності «зелених» енергетиків, читайте в матеріалі Mind «Зелена пастка: чому українцям доведеться додатково платити за наявність відновлюваної енергії».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті