Трюдо розкритикував Трампа, а Трамп у відповідь розкритикував торгові відносини з Канадою

Трюдо розкритикував Трампа, а Трамп у відповідь розкритикував торгові відносини з Канадою

Американський президент вважає, що Канада встановила безліч барʼєрів для торгівлі з США

Трюдо розкритикував Трампа, а Трамп у відповідь розкритикував торгові відносини з Канадою
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп заявив, що Канада повинна відкрити свої ринки і зняти торгові бар'єри.

Він негативно оцінив торгові відносини з Канадою в галузі сільського господарства після того, як канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо розкритикував введення Вашингтоном загороджувальних мит на імпорт сталі та алюмінію.

«Канада погано ставилася до нашого сільськогосподарського бізнесу та фермерів уже давно. Особливі обмеження стосувалися торгівлі. Вони повинні відкрити свої ринки і скасувати торговельні бар'єри, – написав Трамп у своєму Twitter. – Вони повідомляють про дійсно високий профіцит торгівлі з нами», – підкреслив американський президент.

У четвер  Джастін Трюдо заявив, що дуже засмучений у зв'язку з рішенням влади США ввести загороджувальні мита на імпорт сталі та алюмінію з Канади, а також інших країн. За словами прем'єра, «подібні тарифи абсолютно неприйнятні» й «ідея того, що Канада вважається національною загрозою для США, незбагненна».

Він заявив, що рішення Трампа «позбавлене здорового глузду».

«Ми маємо вірити, що в якийсь момент здоровий глузд візьме гору, але ми не бачимо ніяких ознак цього в сьогоднішніх діях американської адміністрації», – заявив він в ефірі NBC.

Загороджувальні мита США на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%) з Євросоюзу, Канади і Мексики почали діяти з 1 червня з метою нібито підтримки американського виробника.

Канада і Мексика негайно відповіли на введення мит США, представивши детальні плани збільшення тарифів на продукцію, що постачається з США, включаючи свинину, яблука, йогурти і туалетний папір. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер напередодні заявив, що ЄС також підготував заходи у відповідь.

Раніше США вже ввели загороджувальні мита на сталь та алюміній з Китаю, Росії, Японії та інших країн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті