НАТО планує створити 30-тисячний загін швидкого реагування на випадок агресії РФ

НАТО планує створити 30-тисячний загін швидкого реагування на випадок агресії РФ

Провідну роль у новому військовому утворенні відіграватиме Німеччина

НАТО планує створити 30-тисячний загін швидкого реагування на випадок агресії РФ
фото Shutterstock

НАТО має намір розмістити в Європі багатотисячний загін швидкого реагування на додачу до вже наявних військових сил – на випадок нападу Росії, повідомляє Deutsche Welle.

Міністри оборони країн-членів НАТО на зустрічі у Брюсселі протягом 7-8 червня.

Очікується, що члени НАТО на саміті в липні обговорять цю ініціативу та ухвалять відповідне рішення. Як повідомляють джерела у дипломатичних колах, провідну роль в новому резервному угрупованні відіграватиме Німеччина.

Повідомляється, що нові загони мають бути здатними до реагування протягом 30 днів у разі необхідності. Також мова йде про оснащення їх сотнями літаків і кораблів, пише видання з посиланням на високопоставлених дипломатів у НАТО.

Зазначимо, що на сьогодні в Європі вже є сили швидкого реагування чисельністю в 20 тис. військових.

Німеччина, Великобританія, США і Канада сьогодні очолюють міжнародні групи швидкого реагування, розміщені в Естонії, Латвії, Литві та Польщі. За заявами блоку, вони готові стримати і, в разі необхідності, негайно відповісти на будь-яку агресію разом з національними збройними силами.

Чотири батальйони, сформовані з представників 15 різних держав НАТО, налічують загалом близько 4500 військових. Їхнє розміщення стало «прямою відповіддю на агресивні дії Росії на периферії території НАТО», – йдеться у документі.

У 2017 році країни НАТО в середньому збільшили видатки на оборону порівняно з попереднім роком на 2,25%, зазначає видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті