Британський парламент наполягає на обмеженні доступу РФ до баз Інтерполу

Британський парламент наполягає на обмеженні доступу РФ до баз Інтерполу

Затримання Вільяма Браудера, якого називають особистим ворогом Путіна, парламентарі вважають зловживанням доступом до інформації організації

Британський парламент наполягає на обмеженні доступу РФ до баз Інтерполу
фото з interpol.int

Члени британського парламенту закликали голову МВД країни Саджида Джавіда розпочати процес обмеження доступу Росії до бази Інтерполу після затримання в Іспанії відомого критика Путіна Вільяма Браудера за російським ордером. Про це повідомляє The Telegraph.

 Як зазначається, парламентарі переконані, що доступ до систем Інтерполу дозволив РФ неодноразово вимагати арешту Браудера, активіста з боротьби з порушенням прав людини в Росії.

Причиною звернення членів парламенту до очільника МВД Британії стало затримання Браудера 30 травня за російським ордером. Як повідомлялося, за лічені години активіста звільнили. Сам він пояснив, що його було звільнено після того, як генеральний секретар Інтерполу в Ліоні порадив Мадриду не дотримуватися російського ордеру на арешт.

Браудер відомий як один з ініціаторів введення «закону Магнітського», що містить перелік чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини, зокрема пов’язаних зі смертю російського адвоката Сергія Магнітського.

З огляду на останні події міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон сказав: «Москві слід зосередитися на притягненні до відповідальності винних у вбивстві Магнітського».

Член комітету з розвідки та безпеки парламенту Річард Беньйон переконаний, що «Інтерпол повинен призупинити доступ Росії до баз даних», оскільки РФ продовжує зловживати ними та системою гарантування безпеки.

«Росія зловживає цією системою в погоні за Браудером. Він є громадянином Британії, і тепер час Інтерполу відповісти за свої помилки, як-от, наприклад, в Іспанії минулого тижня», – додав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті