Путін підписав закон про контрсанкції проти «недружніх країн», серед яких – США

Путін підписав закон про контрсанкції проти «недружніх країн», серед яких – США

Згідно з законом, РФ буде припиняти співпрацю з усіма «недружніми» країнами

Путін підписав закон про контрсанкції проти «недружніх країн», серед яких – США
фото Shutterstock

Президент Росії Владімір Путін підписав закон про контрсанкції проти США та інших недружніх держав. На документ, опублікований на офіційному порталі правової інформації, посилається агентство RNS.

22 травня документ прийняла Держдума в третьому, остаточному, читанні, 30 травня схвалила Рада Федерації РФ.

Згідно з законом, президент Росії може припинити або призупинити співробітництво РФ, російських компаній із «недружніми іноземними державами» і компаніями, якими прямо чи опосередковано володіють (мають більше 25% у капіталі) закордонні організації, в галузях відповідно з рішенням президента Росії.

Документ також передбачає заборону на ввезення в РФ продукції і (або) сировини, яка походить із недружніх іноземних держав чи компаній, а також заборону на вивезення з Росії цими організаціями продукції і (або) сировини. Перелік продукції визначається урядом.

У початковій редакції документ був прийнятий у першому читанні. Він припускав передачу президенту Росії повноважень забороняти або обмежувати ввезення в країну сільськогосподарської продукції, алкогольної і тютюнової продукції, сировини, продовольства й ліків із США чи інших іноземних держав, забороняти або обмежувати допуск технологічного обладнання та програмного забезпечення з США чи інших іноземних держав для держзакупівель, підвищувати збори на аеронавігаційне обслуговування повітряних суден цих держав, які здійснюють діяльність із перевезення вантажів, при використанні ними повітряного  простору РФ.

Крім того, документ передбачає припинення співпраці з США у сфері атомної, авіабудівної та ракетної галузей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті