mind
«Київенерго» закликає киян сплатити за спожиту воду та опалення, аби погасити 4,8 млрд боргу

«Київенерго» закликає киян сплатити за спожиту воду та опалення, аби погасити 4,8 млрд боргу

Столичні теплопостачальники закликають споживачів тепла не наражати місто на перебої з енергопостачанням та в роботі теплоджерел

«Київенерго» закликає киян сплатити за спожиту воду та опалення, аби погасити 4,8 млрд боргу
фото Shutterstock

Споживачі централізованих послуг теплопостачання столиці мають сплатити борги за гарячу воду та опалення до 1 серпня 2018 року, аби забезпечити стабільне теплопостачання КП «Київтеплоенерго», повідомляє «Київенерго».

Кошти, які надійдуть як оплата боргів за теплопостачання на рахунки «Київенерго», автоматично перераховуватимуться на спецрахунки Ощадбанку для оплати боргів за газ.

У зв'язку із закінченням терміну дії угоди на управління тепломережами столиці КМДА з «Київенерго» функція теплопостачання була передана комунальному підприємству «Київтеплоенерго». 

Як повідомлялося, наразі НАК «Нафтогаз Україна» відмовляється підписувати контракт із КП «Київтеплоенерго» через невирішену ситуацію з боргами за газ, тому погашення боргів протягом найближчих двох місяців є запорукою стабільності енергопостачання в Києві.

Зараз борг споживачів Києва за тепло та гарячу воду сягає 4,8 млрд грн. Найбільшу заборгованість за тепло, опалення та гарячу воду мають населення і ЖЕО столиці – 3,2 млрд грн. Борги державного й місцевого бюджету складають 190 млн грн, інших споживачів – 349 млн грн. Борги державного бюджету з компенсації пільг і субсидій, а також різниці в тарифах досягли майже 1 млрд грн. Водночас борг Києва за газ перед НАК «Нафтогаз України» становить 3,8 млрд грн.

Тим часом НАК заявляє про те, що КМДА відмовляється приймати на комунальне підприємство «Київтеплоенерго» борги ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз України», що суперечить закону «Про теплопостачання». Питання правонаступництва за боргами при зміні користувача майна регламентує вищевказаний закон, тому Київміськрада порушує законодавство.

У своєму Twitter НАК цікавиться, чому КМДА, як орендодавець майна за договором із «Київенерго», заздалегідь знаючи про завершення договору оренди, про борги «Київенерго» та про зобов'язання нового підприємства їх забрати, не переймалася цим питанням.

Нагадаємо: у підпорядкування підприємству «Київтеплоенерго» будуть також передані ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод «Енергія»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті