mind
Торгова війна триває: Мексика введе 20%-ні мита на американську свинину

Торгова війна триває: Мексика введе 20%-ні мита на американську свинину

Це стане відповіддю на мита на сталь та алюміній, запроваджені адміністрацією Трампа

Торгова війна триває: Мексика введе 20%-ні мита на американську свинину
фото Shutterstock

Мексика має намір ввести митний збір у розмірі 20% на імпорт свинини з США. Про це повідомляє Reuters із посиланням на двох високопосадовців у галузі, безпосередньо знайомих із ситуацією.

Ці заходи буде запроваджено у відповідь на рішення американського президента Дональда Трампа ввести мита на імпортні сталь та алюміній.

Мексика повідомила минулого тижня, що заходи торкнуться свинячих окороків і лопаток від американських постачальників, на які припадає близько 90% річного показника імпорту продукції в розмірі $1,07 млрд.

«Йдеться про 20%-ні мита на свинячі окороки й лопатки, свіжі і морожені, з кістками і без кісток», – повідомив президент мексиканської асоціації виробників свинини Еріберто Ернандес після брифінгу з міністром економіки країни Ільдефонсо Гуахардо.

Ернандес підтримує рішення уряду Мексики і не вважає, що це призведе до зростання цін на свинину в країні, оскільки в Мексики «є багато альтернатив» американським постачальникам.

У ніч на 1 червня адміністрація Трампа запровадила мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%) з Євросоюзу, Канади і Мексики під приводом, що конкуренція з боку інших країн загрожує національній безпеці США.

Цей крок ускладнив переговори з Мексикою і Канадою про перегляд Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (NAFTA).

Минулого року Мексика імпортувала майже 650 000 тонн свинини вартістю близько $1,07 млрд, показали урядові дані.

Загальний обсяг імпорту свинини в Мексику в 2017 році склав близько 840 000 тонн, повідомляє Reuters.

Канада й Мексика негайно відповіли на введення мит США, представивши детальні плани збільшення тарифів на продукцію, що постачається із США, включаючи свинину, яблука, йогурти й туалетний папір. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер напередодні повідомив, що ЄС також підготував заходи у відповідь.

Пізніше президент США Дональд Трамп заявив, що Канада повинна відкрити свої ринки і зняти торгові бар'єри.

Він негативно оцінив торгові відносини з Канадою в галузі сільського господарства після того, як канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо розкритикував введення Вашингтоном загороджувальних мит на імпорт сталі та алюмінію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті