Міжнародні резерви за підсумком травня скоротились на 1,6% і складали $18,1 млрд

Міжнародні резерви за підсумком травня скоротились на 1,6% і складали $18,1 млрд

Скорочення відбулось у зв’язку із здійсненням платежів за державним боргом

Міжнародні резерви за підсумком травня скоротились на 1,6% і складали $18,1 млрд
фото Shutterstock

Міжнародні резерви України становили $18,119 млрд (в еквіваленті) станом на 1 червня 2018 року, за попередніми даними, і за травень вони скоротилися на 1,6% у зв’язку із здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті, йдеться у повідомленні Національного Банку (НБУ).

«В цілому, станом на 1 червня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку», – пояснюють у Центробанку.

Як зазначається, протягом травня $455,1 млн (у еквіваленті) Уряд та НБУ сплатили на користь Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Крім того, $214,4 млн було спрямовано на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в інвалюті у зазначеній сумі (крім платежів на користь МВФ), з яких $126,2 млн– обслуговування та погашення за ОВДП та $18,5 млн – обслуговування за суверенних єврооблігацій України.

Водночас, основним джерелом поповнення резервів у травні залишалася купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку.

«За домінування пропозиції іноземної валюти над попитом Національний банк користувався можливістю поповнити міжнародні резерви, необхідні для забезпечення макрофінансової стабільності, без протидії зміцненню обмінного курсу гривні», – пояснюють у НБУ.

Так, за підсумками травня Центробанк купив на міжбанківському ринку $181,2 млн. Всі операції з купівлі здійснювалися у формі інтервенцій за найкращим курсом.

Також у минулому місяці до резервів надійшло $272,3 млн та 64,6 млн євро від розміщення Урядом ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $162,3 млн.

Нагадаємо, НБУ розпочинає щоквартальне оголошення обсягу інтервенцій із купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів України, і на ІІ квартал 2018 року такий обсяг встановлено в розмірі $10 млн на день.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло