Меркель відмовляється знову включити Росію до складу «Великої вісімки»

Меркель відмовляється знову включити Росію до складу «Великої вісімки»

Анексія українського Криму дорого обходиться РФ на міжнародній арені

Меркель відмовляється знову включити Росію до складу «Великої вісімки»
фото DR

Станом на сьогодні можливість відновити формат G8 за участю Росії не розглядається. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель у відповідь на питання депутатів у німецькому парламенті, передає Deutsche Welle.

За її словами, подібний формат характеризується повагою до міжнародного права, тому рішення виключити Росію з цього формату було правильним, оскільки «анексія Криму була явним порушенням міжнародного права».

Водночас Меркель наголосила на необхідності продовження діалогу з міжнародних питань, зокрема і з Росією.

«Я за переговори з Росією, але з урахуванням наявних у нас розбіжностей», – зазначила Меркель.

Раніше лідер німецької партії «Ліві», депутат бундестагу Сара Вагенкнехт закликала повернути Росію до складу G8 для того, щоб протистояти США.

Учасники G7 – це США, Німеччина, Канада, Японія, Великобританія, Франція і Італія. На саміті «Великої сімки», який пройде 8–9 червня в Канаді, обговорюватимуть проблеми вільної торгівлі і співпраці країн G7 на міжнародній арені, а також заходи щодо збереження клімату.

США фактично опинилися в ізоляції серед партнерів по «Великій сімці» перш за все через введення мит на сталь і алюміній. На зустрічі G7 на рівні міністрів фінансів і глави Центробанків у канадському Вістлері на початку червня представники 6 країн висловили колегам із Вашингтона «стурбованість і розчарування» у зв'язку з введенням мит. Учасники зустрічі навіть не опублікували спільної підсумкової декларації, як це робиться традиційно.

Нагадаємо: з 1 червня США ввели 25%-ний митний збір на сталь із Євросоюзу, Канади і Мексики і 10%-ний – на алюміній під приводом, що конкуренція з боку інших країн загрожує національній безпеці США. ЄС та Канада вже оскаржили американські мита в СОТ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті