Макрон не підпише спільну заяву G7, доки не буде досягнуто прогресу із США

Макрон не підпише спільну заяву G7, доки не буде досягнуто прогресу із США

Франція підпише заяву лише за умови вирішення питань щодо імпортних мит США, іранської ядерної та паризької кліматичної угод

Макрон не підпише спільну заяву G7, доки не буде досягнуто прогресу із США

Французький президент Еммануель Макрон попередив, що не підпише спільну заяву країн «Великої сімки» за підсумками саміту в Квебеку, доки не буде досягнуто прогресу щодо вирішення низки питань із США. Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що Франція підпише заяву за умови досягнення сторонами прогресу з таких питань, як введення США імпортних мит на метали з ЄС, Канади та Мексики, участі США в іранській ядерній угоді та Паризькій кліматичній угоді.

Макрон дійшов висновку, що інші члени «Великої сімки» – Великобританія, Німеччина, Японія, Франція, Італія та Канада – повинні протистояти США щодо введення імпортних мит на сталь та алюміній.

Такий відкритий виклик з боку Макрона далекий від «особливої дружби», яку демонстрували президенти США та Франції під час зустрічі у Вашингтоні наприкінці квітня. Тоді Макрон говорив, що зможе переконати Трампа залишитися в іранській ядерній угоді та відмовитися від введення імпортних мит.

У той час, як головний економічний радник Трампа Ларрі Кадлоу назвав торговельні суперечності «сімейною сваркою», міністри фінансів з решти 6 країн висловили своє незадоволення під час засідання минулого тижня, заявивши, що їх країни вводитимуть заходи у відповідь на дії США.

Нагадаємо: 1 червня США ввели імпортні мита на сталь та алюміній з ЄС, Канади та Мексики.

У відповідь ЄС планує ввести мита на імпорт товарів із США на суму 2,8 млрд євро орієнтовно з липня.

Канада і Мексика також негайно відповіли на дії США, представивши детальні плани збільшення тарифів на продукцію, що постачається із США, зокрема свинину, яблука, йогурти й туалетний папір.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті