Єврокомісія схвалила введення мит на товари з США на суму 2,8 млрд євро

Єврокомісія схвалила введення мит на товари з США на суму 2,8 млрд євро

Американських експортерів кукурудзи, рису та інших продуктів очікують великі проблеми

Єврокомісія схвалила введення мит на товари з США на суму 2,8 млрд євро
фото Shutterstock

Єврокомісія підтримала введення мит на імпорт товарів із США на суму 2,8 млрд євро. Про це повідомляється на сайті комісії, інформує Коммерсант.

Такі заходи європейський регулятор вживає у відповідь на мита на сталь і алюміній, які адміністрація президента США Дональда Трампа запровадила щодо Мексики, Канади і країн Євросоюзу в ніч на 1 червня.

Список товарів, на які вводяться мита, налічує кілька десятків позицій. Мито в 25% буде встановлено на сільськогосподарську продукцію (кукурудза, рис, журавлина), продукти харчування (апельсиновий сік, арахісове масло, віскі та тютюнові вироби), косметику, одяг, металургійну продукцію, мотоцикли, катери, яхти та ін. Зазначається, що навіть такий товар, як гральні карти, буде обкладено митом на рівні 10%.

Нагадаємо: з 1 червня США ввели 25%-ний митний збір на сталь із Євросоюзу, Канади і Мексики і 10%-ний – на алюміній під приводом, що конкуренція з боку інших країн загрожує національній безпеці США. ЄС оскаржив американські мита в СОТ.

Канада й Мексика негайно відповіли на введення мит США, представивши детальні плани збільшення тарифів на продукцію, що постачається із США, зокрема на свинину, яблука, йогурти й туалетний папір. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер напередодні повідомив, що ЄС також підготував заходи у відповідь.

Пізніше президент США Дональд Трамп заявив, що Канада повинна відкрити свої ринки й зняти торгові бар'єри.

Він негативно оцінив торгові відносини з Канадою в галузі сільського господарства після того, як канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо розкритикував введення Вашингтоном загороджувальних мит на імпорт сталі та алюмінію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло