Puma показала інноваційні кросівки із «живими бактеріями» для вентиляції (ВІДЕО)

Puma показала інноваційні кросівки із «живими бактеріями» для вентиляції (ВІДЕО)

Живі матеріали реагують на тепло тіла та забезпечують кращу вентиляцію взуття

Puma показала інноваційні кросівки із «живими бактеріями» для вентиляції (ВІДЕО)
скріншот з відео

Популярна компанія – виробник спортивного одягу Puma разом із спеціалістами з Массачусетського технологічного інституту створили кросівки з особливою підошвою,що дихає, в якій знаходяться живі мікроби, які забезпечують кращу вентиляцію. Про це повідомляє Bizcommunity.

Зазначається, що, коли тепло тіла досягає бактеріального прошарку, бактерії починають швидше розмножуватися. Вони живляться матеріалами, з яких зроблені кросівки, тому чим більше тепла надходить від власника цього взуття, тим ширшими стають пори і тим більше повітря надходить до ділянок ступні, які пітніють найбільше.

Серед  інших результатів співпраці Puma з інститутом зазначаються також «розумна устілка», яка не дає нозі втомлюватися, та футболка, яка реагує на фактори навколишнього середовища та змінює свій колір, щоб поінформувати власника про якість повітря, зокрема, про підвищену концентрацію вуглекислого газу.

У їхньому спільному проекті застосовується біодизайн – практика використання живих матеріалів, як-от водорості або бактерії, для розробки спортивного одягу, що реагує та адаптується до навколишнього середовища користувача в реальному часі.

«Ми представляємо продукти, які можуть адаптуватися до особливостей користувача та навколишнього середовища в реальному часі без необхідності щось робити, щоб оптимізувати свої рухи, тіло та продуктивність. Продукти працюватимуть заради користувача, в режимі реального часу та без особливих зусиль», – зазначив представник MIT.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті