mind
Державні підприємства звітуватимуть про свої витрати на Єдиному порталі використання публічних коштів

Державні підприємства звітуватимуть про свої витрати на Єдиному порталі використання публічних коштів

Відтепер так звітуватимуть «Укрзалізниця», «Укрпошта», «Нафтогаз», «Київпастранс», Міжнародний аеропорт Бориспіль тощо

Державні підприємства звітуватимуть про свої витрати на Єдиному порталі використання публічних коштів
Фото: Shutterstock

Перший сервіс  для оприлюднення трансакцій для підприємств, що не мають казначейського рахунку, серед яких, зокрема, «Укрзалізниця», «Укрпошта», «Нафтогаз», «Київпастранс», Міжнародний аеропорт «Бориспіль,  запустила команда розробників державної установи (ДУ) «Відкриті публічні фінанси» (ВПФ), повідомляє прес-служба компанії.

Як зазначається, відтепер такі системоутворюючі підприємства зможуть звітувати про свої витрати на Єдиному порталі використання публічних коштів (Є-data).

«Сьогодні ми запустили сервіс автоматичного оприлюднення трансакцій з інших облікових систем. Упевнений, що це може стати великим кроком у фінансовій прозорості підприємств. А до жовтня ми запустимо сервіс оприлюднення договорів та стану їх виконання. Це дозволить громадськості відслідковувати, за що платять підприємства і які зобов’язання виникають у процесі виконання договорів. Упевнений, що такі впровадження на порталі зроблять компанії більш прозорими та загалом позитивно вплинуть на відкритість публічних фінансів в Україні» – зазначає директор ДУ «ВПФ» Олександр Комареус.

Першим користувачем сервісу оприлюднення трансакцій стала «Укрзалізниця», яка звернулася до ДУ «ВПФ» із запитом про оприлюднення витрат на порталі. Як результат, розробники створили повністю універсальний сервіс для оприлюднення трансакцій, який дозволить зробити компанії та організації більш відкритими у своїй фінансовій діяльності. За запитом до ДУ «ВПФ» ще більше підприємств зможуть автоматично та безкоштовно оприлюднювати свої витрати на порталі.

«Вітаю «Укрзалізницю» та ДУ «Відкриті публічні фінанси» з успіхом і сподіваюся, що незабаром кількість користувачів сервісу зросте, журналісти проведуть багато хороших розслідувань, які засвідчать порядність і принциповість у веденні бізнесу нашими компаніями» – зауважила Оксана Маркарова, перший заступник міністра фінансів України.

ДУ «ВПФ» створена наказом Міністерства фінансів України від 30 січня 2017 року №18 з метою забезпечення ефективного супроводження проектів, що стосуються відкритих публічних фінансів, реалізації концепції створення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет», а також підтримки, адміністрування та супроводження всіх інших проектів та програм у сферах відкритих даних, державних реєстрів та порталів, інших проектів та програм, що передбачають впровадження програмних засобів з використанням інструментарію управління державними фінансами та відкритих даних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті