Держстат: базова інфляція у травні уповільнилась до 0,2% та зросла з початку року до 3,5%
Споживчі ціни у травні не змінились порівняно із квітнем, але зросли з початку року зросли на 4,4%

Базова інфляція у травні 2018 року, порівняно з попереднім місяцем становила 0,2%, з початку року збільшилась до 3,5% з 3,3% за показниками квітня, а рівень споживчих цін у травні, порівняно з попереднім місяцем не змінився, водночас з початку року вони зросли на 4,4%, йдеться у повідомленні Державної служби статистики.
Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої на споживчому ринку в травні знизилися на 0,7%. Найбільше (на 9,5% та 7,3%) подешевшали яйця та гречані крупи. На 2,9–0,5% знизилися ціни на овочі, молоко та молочні продукти, цукор, сало, фрукти, рис, соняшникову олію. Водночас на 0,8–0,5% подорожчали риба та продукти з риби, макаронні вироби, хліб, безалкогольні напої.
Водночас, ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,8%, у т.ч. тютюнові вироби – на 2,4%, алкогольні напої – на 1,0%.
Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,1% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на водопостачання на 2,2%, каналізацію – на 1,8%, утримання будинків та прибудинкових територій – на 1,2%.
Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,6% в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 0,8% і транспортних послуг на 0,7%.
Нагадаємо, за даними Держстату у квітні 2018 року зростання споживчих цін в склало 0,8% у порівнянні з 1,1% у березні, 0,9% у лютому та 1,5% у січні.
Крім того, у порівнянні квітня 2018 та квітня 2017 зростання споживчих цін уповільнилося до 13,1% з 13,2% за підсумками березня, 14% – лютого та 14,1% – за підсумками січня.
Зростання базової інфляції у квітні 2018 року уповільнилася до 0,6% після стрибка до 1,4% у березні, таким чином, повернулась на рівень лютого. Проте, у річному вимірі вона залишилася на рівні 9,4%.
Як повідомляв Держстат, з початку року споживчі ціни зросли на 4,4%, а базова інфляція сягнула 3,3%.
Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].