Держстат: базова інфляція у травні уповільнилась до 0,2% та зросла з початку року до 3,5%

Держстат: базова інфляція у травні уповільнилась до 0,2% та зросла з початку року до 3,5%

Споживчі ціни у травні не змінились порівняно із квітнем, але зросли з початку року зросли на 4,4%

Держстат: базова інфляція у травні уповільнилась до 0,2% та зросла з початку року до 3,5%
Фото: Shutterstock

Базова інфляція у травні 2018 року, порівняно з попереднім місяцем становила 0,2%, з початку року збільшилась до 3,5% з 3,3% за показниками квітня, а рівень споживчих цін у травні, порівняно з попереднім місяцем не змінився, водночас з початку року вони зросли на 4,4%, йдеться у повідомленні Державної служби статистики.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої на споживчому ринку в травні знизилися на 0,7%. Найбільше (на 9,5% та 7,3%) подешевшали яйця та гречані крупи. На 2,9–0,5% знизилися ціни на овочі, молоко та молочні продукти, цукор, сало, фрукти, рис, соняшникову олію. Водночас на 0,8–0,5% подорожчали риба та продукти з риби, макаронні вироби, хліб, безалкогольні напої.

Водночас, ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,8%, у т.ч. тютюнові вироби – на 2,4%, алкогольні напої – на 1,0%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,1% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на водопостачання на 2,2%, каналізацію – на 1,8%, утримання будинків та прибудинкових територій – на 1,2%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,6% в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 0,8% і транспортних послуг на 0,7%.

Нагадаємо, за даними Держстату у квітні 2018 року зростання споживчих цін в склало 0,8% у порівнянні з 1,1% у березні, 0,9% у лютому та 1,5% у січні.

Крім того, у порівнянні квітня 2018 та квітня 2017 зростання споживчих цін уповільнилося до 13,1% з 13,2% за підсумками березня, 14% – лютого та 14,1% – за підсумками січня.

Зростання базової інфляції у квітні 2018 року уповільнилася до 0,6% після стрибка до 1,4% у березні, таким чином, повернулась на рівень лютого. Проте, у річному вимірі вона залишилася на рівні 9,4%.
Як повідомляв Держстат, з початку року споживчі ціни зросли на 4,4%, а базова інфляція сягнула 3,3%.

Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті