mind
НБУ встановив новий критерій для віднесення банку до категорії проблемних

НБУ встановив новий критерій для віднесення банку до категорії проблемних

Через неподання чи затримку в поданні програми капіталізації, плану реструктуризації, плану фінансового оздоровлення тощо

НБУ встановив новий критерій для віднесення банку до категорії проблемних
Фото: НБУ

Національний банк доповнив підстави застосування заходу впливу до банків у вигляді письмового застереження (за недотримання вимог щодо нагляду на консолідованій основі) та встановив новий критерій для віднесення банку до категорії проблемних, йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

Як зазначається, відповідні зміни внесені до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу постановою правління НБУ від 7 червня 2018 року № 60, яка набуває чинності з 12 червня.

Так, до категорії проблемних банк може бути віднесено за неподання чи несвоєчасне подання програми капіталізації, плану реструктуризації, плану фінансового оздоровлення, плану заходів щодо усунення допущених банком порушень або за подання до НБУ планів та програм, що не відповідають установленим вимогам.

Крім того, регулятор уточнив та доповнив вимоги до планів фінансового оздоровлення та програм капіталізації, що подаються банками до НБУ.

Зокрема, заплановані банками заходи, які включають у себе плани фінансового оздоровлення та програми капіталізації мають містити строки поступового їх виконання та досягнення встановлених значень нормативів капіталу та інших показників.

«У разі невідповідності розроблених банком заходів встановленим вимогам, банк зобов’язаний доопрацювати їх з обов’язковим урахуванням пропозицій і зауважень Національного банку та повторно подати на погодження до НБУ протягом 15 днів із дня отримання відповідної вимоги регулятора. Рішення про погодження планів фінансового оздоровлення та програм капіталізації банків прийматиме правління Національного банку або Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем», – повідомляють у НБУ.

Крім того, для вдосконалення здійснення контролю за виконанням розроблених банками програм капіталізації Національним банком визначені основні принципи складання програми капіталізації, критерії оцінки її прийнятності та шляхи забезпечення НБУ контролю за виконанням запланованих заходів.

«Національний банк під час аналізу звіту банку про виконання програми капіталізації має право враховувати вжиті банком заходи, які не були передбачені в програмі капіталізації, якщо ефект від їх реалізації забезпечить досягнення передбачених програмою капіталізації показників на звітну дату», – йдеться в документі.

Нагадаємо: у березні НБУ спростив перехід банків на міжнародні фінансові стандарти звітності 9 «Фінансові інструменти» (МСФЗ 9), але до 30 червня регулятор не застосовуватиме до банків заходів впливу за порушення в цій сфері.

Про те, як почувалися фінустанови в І кварталі 2018 року, читайте в оновленому рейтингу банків Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті