mind
Львів придбає 100 міських автобусів МАЗ за 12,2 млн євро

Львів придбає 100 міських автобусів МАЗ за 12,2 млн євро

Також Львів придбає 50 автобусів українсько-німецького «Електрону»

Львів придбає 100 міських автобусів МАЗ за 12,2 млн євро
Фото: Autoconsulting

Львів придбає у Мінського автомобільного заводу (МАЗ) 100 міських автобусів та 50 автобусів «Електрон» на умовах фінансового лізінгу, йдеться у повідомленні на сайті «Укргазбанку».

Водночас, як повідомляє Autoconsulting, придбання мінських автобусів підтвердили виданню у ВАТ «МАЗ» і додали, що їх планується зібрати і поставити в Україну до кінця року.

Як зазначається мінські МАЗи призначені для Львівського комунального автотранспортного підприємства (АТП). Їх використовуватимуть для перевезення пасажирів на міських маршрутах. Білоруський виробник запропонував автобуси по 122 000 євро за одиницю.

Переговори і підготовка до операції велися з 2017 року, але остаточно питання було вирішене на недавньому засіданні українсько-білоруської робочої групи зі співробітництва в галузі промисловості і виробничої кооперації.

«Ми вперше в історії підприємства уклали таку велику угоду з державним перевізником із західної України. Це удвічі почесно, враховуючи, що в цьому регіоні існує власний виробник автобусів. По суті, географія присутності білоруських автобусів тепер охоплює практично всі важливі регіони України», – зазначив директор ТОВ «ПІІ «Торговий Дім» «МАЗ-Україна» Андрій Власенко.

До Львова будуть поставлені міські автобуси МАЗ 203 069 оснащені двигуном Mercedes Benz і автоматичною коробкою передач. Салон розрахований максимум на 105 пасажирів і включає 30 сидінь. Передбачені також розкладні пандуси, сучасна система вентиляції та цифрові камери для передачі зображення на монітор водія. При узгодженні комплектації були враховані всі вимоги української сторони, аж до типу рульового механізму.

Всього Мінський автозавод поставив в Україну вже більше 1 000 автобусів, найбльше з яких використовується в Києві.

Водночас, як повідомляє прес-служба «Укргазбанку» термін фінансового лізингу – 36 місяців з дати, визначеної договором з кожним з підприємств-постачальників.

Як зазначається на електронному аукціоні Prozorro.Продажі, у березні 2018 року українсько-німецьке підприємство «Електрон» продавало один автобус власного виробництва за 4,97 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті