Анексія Криму призвела до втрати Україною 90% ресурсів Чорного моря
У цих умовах промисел в Азовському морі залишається важливим для України
Після анексії Криму Росія захопила до 90% загального об'єму риболовецьких ресурсів України в Чорному морі, повідомляє Економічна правда.
Про це в ефірі «Радіо «Крим.Реалії» заявив заступник голови Державного агентства рибного господарства Андрій Кравченко у коментарі щодо російських квот на вилов риби в регіоні.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«До анексії Криму вилов у Чорному морі становив близько 40, до 50 тисяч тонн, але у зв'язку з останніми подіями частина наших промислових господарств залишилися на території Автономної Республіки Крим. Ми втратили в Чорному морі близько 90% промислових запасів – доступ до ресурсів, а також господарств і суден, які залишилися на анексованій території», – підкреслив чиновник.
Так, замголови Держрибагентства зазначив, що в таких умовах промисел в Азовському морі залишається важливим для України.
«В Азовському морі в 2018 році наші суб'єкти господарювання виловили вже більше 37 тисяч тонн – це досить великий об'єм, який частково забезпечує продовольчу безпеку нашої держави», – підкреслив Кравченко.
Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
Як зазначається, Державне агентство рибного господарства оцінює тіньовий ринок риби в Україні у 150 000 тонн на рік, або на суму 6 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.