Анексія Криму призвела до втрати Україною 90% ресурсів Чорного моря

Анексія Криму призвела до втрати Україною 90% ресурсів Чорного моря

У цих умовах промисел в Азовському морі залишається важливим для України

Анексія Криму призвела до втрати Україною 90% ресурсів Чорного моря
Фото pixabay.com

Після анексії Криму Росія захопила до 90% загального об'єму риболовецьких ресурсів України в Чорному морі, повідомляє Економічна правда.

Про це в ефірі «Радіо «Крим.Реалії» заявив заступник голови Державного агентства рибного господарства Андрій Кравченко у коментарі щодо російських квот на вилов риби в регіоні.

«До анексії Криму вилов у Чорному морі становив близько 40, до 50 тисяч тонн, але у зв'язку з останніми подіями частина наших промислових господарств залишилися на території Автономної Республіки Крим. Ми втратили в Чорному морі близько 90% промислових запасів – доступ до ресурсів, а також господарств і суден, які залишилися на анексованій території», – підкреслив чиновник.

Так, замголови Держрибагентства зазначив, що в таких умовах промисел в Азовському морі залишається важливим для України.

«В Азовському морі в 2018 році наші суб'єкти господарювання виловили вже більше 37 тисяч тонн – це досить великий об'єм, який частково забезпечує продовольчу безпеку нашої держави», – підкреслив Кравченко.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Як зазначається, Державне агентство рибного господарства оцінює тіньовий ринок риби в Україні у 150 000 тонн на рік, або на суму 6 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло