Підвищення тарифів на проїзд залежить від пікових періодів – «Укрзалізниця»

Підвищення тарифів на проїзд залежить від пікових періодів – «Укрзалізниця»

Мінінфраструктури визначив 13 різних календарних періодів, які впливають на вартість проїзду

Підвищення тарифів на проїзд залежить від пікових періодів – «Укрзалізниця»
Фото: Кузнєцов Володимир/uz.gov.ua

ПАТ «Укрзалізниця» підвищує вартість проїзду для пасажирів залежно від пікових періодів. Про це з посиланням на дані УЗ пише УНІАН.

Згідно з повідомленням, незначно підвищувати вартість квитків без узгодження з різними міністерствами і Державною регуляторною службою УЗ може завдяки наказу Міністерства інфраструктури України від 23 березня 2012 року.

«Наказом №170 Міністерства інфраструктури України від 23 березня 2012 року визначено 13 різних календарних періодів, які впливатимуть на вартість проїзду. Наприклад, влітку діє коефіцієнт 1,07, тоді квитки будуть дорожче на 7%, а в певні періоди діють коефіцієнти менше 1», – йдеться в повідомленні.

Згідно з таблицею коефіцієнтів індексації, найвищі коефіцієнти індексації припадають на період з 25 грудня по 30 грудня – 1,1. Тобто вартість квитків підвищується на 10%. 

Трохи нижче влітку – з 1 червня по 31 серпня – 1,07. Найнижчі коефіцієнти індексації припадають на 31 грудня – 0,7. Трохи вище 9 травня – 0,8.

Зазначається, що на ціну квитка впливає і день тижня, в який пасажир розпочинає подорож.

Так, коефіцієнти регулювання вартості проїзду в понеділок, четвер, суботу становлять 1,0, у вівторок і середу – 0,9, в п'ятницю та неділю – 1,1. Водночас у поїздах «Інтерсіті+» коефіцієнт регулювання вартості проїзду по днях тижня трохи відрізняється. Так, у понеділок, вівторок і середу – 1,0, у четвер і суботу – 0,9, а в п'ятницю та неділю – 1,1.

Ці коефіцієнти також стосуються всіх категорій вагонів, крім приміських поїздів. Разом з цим «Укрзалізниця» проіндексує тарифи на перевезення пасажирів за підсумками цього року.

Нагадаємо, 1 червня 2018 року квитки на залізничні потяги «Укрзалізниці» подорожчали на 6%. Подорожчання відбулось у зв'язку з настанням літнього сезону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті