У новоприйнятому законі «Про антикорупційний суд» виявили неочікувану норму про апеляцію

У новоприйнятому законі «Про антикорупційний суд» виявили неочікувану норму про апеляцію

Даний пункт не був зачитаний перед ухваленням закону і з'явився вже в офіційно оприлюдненому тексті на сторінках «Голосу України»

У новоприйнятому законі 	«Про антикорупційний суд» виявили неочікувану норму про апеляцію
Фото Shutterstock

Апеляції щодо справ НАБУ, які зараз уже розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не у новоствореному Антикорупційному суді, повідомляє ЦПК.

Така норма з’явилася в оприлюдненому сьогодні в «Голосі України» тексті закону. Ця правка не була зачитана головою комітету правової політики та правосуддя Русланом Князевичем у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювалася на комітеті.

Як повідомляється, норма з’явилася в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, а сьогодні – у вже оприлюдненому законі. Проте, у порівняльній таблиці  до другого читання її не було. 

«Ця норма – це амністія для всіх топ-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції». – У погоджувальній таблиці, викладеній на сайті Верховної Ради, цієї правки не було, і апеляція мала бути в Антикорупційному суді. Тепер же справи Мартиненка, Насірова  та інших одіозних топ-посадовців так і залишаться в звичайних судах та, як ми розуміємо, будуть «злиті».

У свою чергу, міжнародна антикорупційна організація Transparency International Україна закликає виправити положення про апеляцію в законі про Антикорупційний суд, оскільки таке положення суперечить міжнародним вимогам. Відтак, розгляд справи НАБУ на стадії апеляції мав би за домовленостями з міжнародною спільнотою розглядатися новоствореним судом. Проте через дану норму судочинство здійснюватиметься «в обхід» новоствореного органу. 

«Необхідно  терміново виправити цю помилку,  проголосувавши за відповідні зміни до закону. Ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень по справах НАБУ ще на декілька років. Ця норма означає, що саме тому Президент України має невідкладно подати зміни до закону та виправити цю помилку», – зазначає голова «Transparency International Україна» Ярослав Юрчишин.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло