Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд

Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд

«За» проголосувало 315 депутатів

Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд
Фото УНІАН

Під час ранкового пленарного засідання Верховна Рада прийняла президентський закон про Вищий антикорупційний суд (№7440) у другому читанні і в цілому. «За» проголосувало 315 депутатів.

Перед цим депутати кілька днів розглядали поправки до документа, яких було 1927. Зокрема, неузгодженою лишалася частина документу, що стосується Громадської ради міжнародних експертів.

Під час засідання до зали прибули автор проекту закону, президент Петро Порошенко, та прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Раніше прем'єр заявляв, що має намір піти у відставку через супротив Ради створити Антикорупційний суд.

«За чотири роки Україна зробила величезну роботу зі створення антикорупційної інфраструктури. Сьогоднішнє голосування за Антикорупційний суд – це лакмусовий папірець для кожного депутата. Цим голосуванням ми завершимо створення прозорої ефективної антикорупційної інфраструктури в Україні», – повідомив президент.

Разом з цим Порошенко наголосив, що основною метою прийняття закону є не вимоги МВФ або рекомендації Венеціанської комісії. Основною метою, за словами президента, є Україна.

Фактично всі правки від Венеціанської комісії були виконані. 

«Змогли знайти формулу, яка відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії», – повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Так, в Україн буде створено Антикорупцйний суд. Він розглядатиме справи передані з Національного антикорупційного бюро України та справи, що проходять по корупційних статтях. 

Для відкриття суду відберуть 35 суддів. Відбором займатиметься Вища кваліфікаційна комісія суддів та Громадська рада міжнародних експертів. Відкривати провадження проти цих суддів зможе лише Державне бюро розслідувань.

Кандидатом на посаду може стати особа «з бездоганною діловою репутацією». Йдеться про законність  джерел походження майна, відповідності рівня життя кандидата або членів його сім’ї задекларованим доходам, дотримання норм етичної поведінки, зокрема в питаннях моралі, чесності, непідкупності, відповідності способу життя кандидата його статусу

Нагадаймо, 1 березня 2018 року Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд. Документ підтримали 282 нардепи. 

Водночас народні депутати відмовилися розглядати як зазначений документ, так і чотири альтернативні законопроекти за скороченою процедурою.

Після цього міжнародні партнери України виступили з критикою проекту закону. Вони висунули свої вимоги. Зокрема, Міжнародний валютний фонд заявив, що президентський проект суперечить зобов’язанням України, а у Євросоюзі заявили, що документ суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті