mind
Японія планує саміт із КНДР в Росії

Японія планує саміт із КНДР в Росії

Сторони можуть відновити двосторонню співпрацю та відносини після вирішення низки актуальних питань, таких як викрадення КНДР японських громадян

Японія планує саміт із КНДР в Росії
фото з pixabay.com

Уряд Японії має намір провести саміт між прем’єр-міністром Сіндзо Абе та північнокорейським лідером Кім Чен Ином у вересні в Росії. Про це повідомляє Mainichi.

Лідер КНДР висловив свою готовність до зустрічі із японським колегою під час саміту із Дональдом Трампом 12 червня в Сінгапурі.

Два лідери можуть зустрітись у російському місті Владивосток у межах щорічного економічного форуму, на який запрошено Сінздо Абе. РФ також запросила до участі і Кім Чен Ина.

Як повідомляється, Токіо найближчим часом має розпочати підготовку до першого саміту з КНДР з 2004 року та спробує вирішити питання японських громадян, викрадених Пхеньяном у 1970-х та 1980-х роках.

Адміністрація Абе наголошувала, що це є одним з пріоритетних питань.

Японський прем’єр-міністр, швидше за все, скаже Кім Чен Ину, що Японія готова врегулювати «невдале минуле» між двома країнами, нормалізувати двосторонні відносини та забезпечити економічну підтримку після прийняття всезагального рішення актуальних питань, що стосуються Північної Кореї, включно із її ядерною та ракетною програмами і викраденням людей.

В Японії 17 осіб офіційно вважались викраденими північнокорейськими агентами. З цих 17 п'ятеро були повернуті у 2002 році після переговорів сторін. Пхеньян запевняє, що інші вісім викрадених померли, а чотири з названих ніколи не потрапляли на територію КНДР.

Нагадаємо: Японія занепокоєна неочікуваною обіцянкою Трампа припинити спільні військові навчання з Південною Кореєю. На думку Міноборони країни, присутність американських військ у Кореї та спільні навчання є «життєво важливими» для безпеки в регіоні.

Трамп повідомив про це рішення під час «успішного саміту» з лідером КНДР Кім Чен Ином 12 червня в Сінгапурі. За результатами зустрічі сторони підписали спільну угоду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті