Ринок нерухомості залишається стабільним – експерт

Ринок нерухомості залишається стабільним – експерт

Зараз первинна нерухомість забезпечує прибутковість у валюті не менше 9% річних

Ринок нерухомості залишається стабільним – експерт
Фото novostroyki.lun.ua

На ринку житла ціни стабілізувалися вперше за останні чотири роки. Обсяги нового житла продовжує зростати, хоча є підстави очікувати, що темпи будівництва уповільняться. Про це йдеться у звіті фінансової стабільності Нацбанку України.

Згідно з повідомленням, іпотечне кредитування активізується, але його обсяги поки замалі й не впливають на попит. На ринку комерційної нерухомості попит зростає, а нова пропозиція стагнує.

За прогнозами НБУ, навіть при зростанні номінальних доходів платоспроможний попит залишається обмеженим. Є підстави очікувати уповільнення пропозиції.

«Пропозиція житлової нерухомості продовжує рости. Банки відновлюють іпотечне кредитування, але на сьогодні обсяги іпотеки не впливають на цінову динаміку на ринку житлової нерухомості», – повідомив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

Але ринок нерухомості наразі залишається стабільним. Про це в коментарі Mind повідомила директор з маркетингу та продажів житлового комплексу бізнес-класу RiverStone Ангеліна Деревльова.

За словами експерта, зростання купівельної спроможності населення значно впливало на темпи продажів житла тільки при наявності доступної іпотеки – у 2006–2008 роках. НБУ та інші регулятори зробили все, щоб нерухомість була єдиним засобом заощадження і навіть примноження коштів.

Деревльова наголошує, що якщо говорити про банківські депозити в доларах, то середня відсоткова ставка на термінові депозити (1 рік) становить трохи менше 3% річних. При цьому з відсоткового доходу банк утримає податок в розмірі 18% від суми нарахованих відсотків та 1,5% військового збору.

У гривні відсоткові ставки на строкові депозити (1 рік) залежно від банку коливаються від 12 до 16,5%.

«Населення і раніше не особливо поспішало вкладати в банки, а «банкопад» 2014–2016 років остаточно їх в цьому переконав», – розповідає експерт.

Разом з цим Деревльова повідомляє, що зараз первинна нерухомість забезпечує прибутковість у валюті не менше 9% річних. Податок на продаж нерухомості становить 8,5% від загальної вартості квартири. Продавці оптимізують свої витрати: розділення витрати навпіл між продавцем і покупцем та занижена оцінка (наприклад, оцінка квартири менше ніж 50% від її ринкової вартості).

Більше про особливості і вартість столичної нерухомості читайте в матеріалі Mind «Нижче плінтуса: яку квартиру можна купити в Києві за $20 000 «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті