Ринок нерухомості залишається стабільним – експерт
Зараз первинна нерухомість забезпечує прибутковість у валюті не менше 9% річних

На ринку житла ціни стабілізувалися вперше за останні чотири роки. Обсяги нового житла продовжує зростати, хоча є підстави очікувати, що темпи будівництва уповільняться. Про це йдеться у звіті фінансової стабільності Нацбанку України.
Згідно з повідомленням, іпотечне кредитування активізується, але його обсяги поки замалі й не впливають на попит. На ринку комерційної нерухомості попит зростає, а нова пропозиція стагнує.
За прогнозами НБУ, навіть при зростанні номінальних доходів платоспроможний попит залишається обмеженим. Є підстави очікувати уповільнення пропозиції.
«Пропозиція житлової нерухомості продовжує рости. Банки відновлюють іпотечне кредитування, але на сьогодні обсяги іпотеки не впливають на цінову динаміку на ринку житлової нерухомості», – повідомив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.
Але ринок нерухомості наразі залишається стабільним. Про це в коментарі Mind повідомила директор з маркетингу та продажів житлового комплексу бізнес-класу RiverStone Ангеліна Деревльова.
За словами експерта, зростання купівельної спроможності населення значно впливало на темпи продажів житла тільки при наявності доступної іпотеки – у 2006–2008 роках. НБУ та інші регулятори зробили все, щоб нерухомість була єдиним засобом заощадження і навіть примноження коштів.
Деревльова наголошує, що якщо говорити про банківські депозити в доларах, то середня відсоткова ставка на термінові депозити (1 рік) становить трохи менше 3% річних. При цьому з відсоткового доходу банк утримає податок в розмірі 18% від суми нарахованих відсотків та 1,5% військового збору.
У гривні відсоткові ставки на строкові депозити (1 рік) залежно від банку коливаються від 12 до 16,5%.
«Населення і раніше не особливо поспішало вкладати в банки, а «банкопад» 2014–2016 років остаточно їх в цьому переконав», – розповідає експерт.
Разом з цим Деревльова повідомляє, що зараз первинна нерухомість забезпечує прибутковість у валюті не менше 9% річних. Податок на продаж нерухомості становить 8,5% від загальної вартості квартири. Продавці оптимізують свої витрати: розділення витрати навпіл між продавцем і покупцем та занижена оцінка (наприклад, оцінка квартири менше ніж 50% від її ринкової вартості).
Більше про особливості і вартість столичної нерухомості читайте в матеріалі Mind «Нижче плінтуса: яку квартиру можна купити в Києві за $20 000 «.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].