Цукровий завод інвестує в комплекс із виробництва біогазу 290 млн грн

Цукровий завод інвестує в комплекс із виробництва біогазу 290 млн грн

Когенераційна установка перероблятиме його на електроенергію, яку пропонують продавати за так званим зеленим тарифом

Цукровий завод інвестує в комплекс із виробництва біогазу 290 млн грн
Фото gnidava.lt.ua

Гнідавський цукровий завод (Луцьк, Волинська область) планує інвестувати в комплекс із виробництва біогазу 290 млн грн, повідомляє НАЦУ «Укрцукор». 

За словами заступника директора заводу Людмили Стемковської, запуск біогазового заводу зробить роботу підприємства максимально енергоефективною.

Тут з барди та меляси (відходи виробництва) виділятимуть біогаз. Когенераційна установка перероблятиме його на електроенергію, яку пропонують продавати лучанам за так званим зеленим тарифом. Залишки від такого виробництва використовуватимуть як міндобриво.

У планах також будівництво очисних споруд, які повністю ліквідують неприємні запахи.

Повну реконструкцію заводу планують завершити до 2022 року. Пришвидшити процес допоможуть сприятливі ціни на цукор. Для збільшення прибутків вже розширили лінійку продукції.

Крім того, зазначається, що наразі укладаються контракти щодо продажу біоетанолу, який є природним розчинником або замінником ацетону. Це дасть додаткові гроші для розбудови.

Зазначається, що за останні роки в підприємство інвестували понад 200 млн грн.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року було повідомлено про плани Гнідавського цукрового заводу щодо направлення на модернізацію своїх потужностей 15 млн євро протягом 5 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті