Україна піднялася в рейтингу цифрової конкурентоспроможності

Україна піднялася в рейтингу цифрової конкурентоспроможності

У сфері знань Україна піднялася з 45 сходинки на 39-ту

Україна піднялася в рейтингу цифрової  конкурентоспроможності
Фото IMD

Швейцарський центр міжнародної конкурентоспроможності IMD перемістив Україну на 58 місце (з 60) в рейтингові конкурентоспроможності у цифровому середовищі, повідомляє IMD.

Рейтинг складається за 50 обраними показниками, які розділені на три фактори: знання, технології і готовність до майбутнього.

Так, Україна піднялась у сфері знань на 6 сходинок вище до 39-го місця та на 1 в технологіях – з 62 на 61. Показники готовності до майбутнього залишилися колишніми.

Фактор знань стосується нематеріальної інфраструктури, підкреслює процес цифрових перетворень шляхом відкриття, розуміння і вивчення нових технологій. Технологічний фактор оцінює загальний контекст, за допомогою якого стає можливим розвиток цифрових технологій (технологічне регулювання, наявність капіталу для інвестицій і технологічної інфраструктури). Фактор готовності до майбутнього вивчає ступінь прийняття технологій урядом, бізнесом і суспільством в цілому, пояснюють автори дослідження.

Захист інтелектуальної власності, банки і фінансові сервіси, високі інвестиційні ризики, а також кібербезпека і піратство є слабкими сторонами України. До сильних IMD віднесла запуск бізнесу, швидкість інтернет-підключень, e-демократію, використання великих даних і якість навчання.

У 2013 році Україна займала в цьому рейтингу 49 місце, через рік – опустилася на сходинку нижче, після чого на три роки завмерла між 59 і 60 позиціями. У минулому році Україна займала 60 місце.

Водночас, Інтернет Асоціація України повідомила про те, що в Україні скоротився «цифровий розрив» на фоні стабілізації кількості інтенет-користувачів. Так, починаючи з 2015 року інтернет-проникнення збільшилось і станом на травень 2018 року складає 64,9% інтернет-користувачів на 100 жителів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті