Анексований Крим забезпечує уряду Башара Асада надійні поставки пшениці

Анексований Крим забезпечує уряду Башара Асада надійні поставки пшениці

Експорт пшениці з Криму в Сирію зріс удвічі за останній рік

Анексований Крим забезпечує уряду Башара Асада надійні поставки пшениці
фото Shutterstock

Крим за останній рік збільшив експорт зерна в Сирію, повідомляє Reuters. За період з липня 2017 по травень 2018 було доставлено як мінімум 170.000 тонн зерна в Сирію, свідчать портові дані.

Поставки зерна надають підтримку уряду Асада, оскільки стабільне джерело поставок пшениці є критично важливим для виробництва хліба.

Виробництво пшениці в Сирії постраждало через військові дій, що ведуться на території основних зернових регіонів.

Поставки продовольства в Сирію не заборонені західними санкціями, але обмеження на банківські операції та заморожування активів не дозволяють багатьом зерновим трейдерам працювати з урядом Асада.

Минулого року сирійська влада не змогла знайти постачальників на кілька великих тендерів на пшеницю.

Крим, який знаходиться під західними санкціями, не має доступу до західних експортних ринків. Тому Сирія – ідеальний торговий партнер для півострова. Також це можливість отримувати сирійські товари, такі як оливкова олія, в обмін на пшеницю.

У вересні 2017 року Сирія заявила, що домовилася про постачання 3 млн тонн пшениці з Росії протягом трьох років. Однак відвантажень пшениці так і не відбулося.

Одна з причин – Москва не хоче піддавати ризикам свій основний зерновий трейдинг через операції з Сирією і не хоче організовувати масштабні гуманітарні поставки, оскільки це збільшить тиск на держбюджет, пише видання.

Зате торгівля Криму з внесеними в чорний список сирійськими і іншими кораблями дозволяє відвантажити зерно, яке півострову через санкції більше нікуди поставляти.

Крим виробляє близько 1,4 млн тонн зерна в рік, з яких 1 млн тонн іде на експорт.

Росії, яка фінансує Крим, також вигідно, щоб півострів організовував свій власний бізнес і таким чином знижував залежність від субсидій, повідомили джерела.

Крим експортував 428.500 тонн зерна, здебільшого пшениці, в липні-грудні 2017 року, тоді як за попередній сезон 2016/17 з півострова було вивезено вдвічі менше – 288.000 тонн.

У попередні роки поставки зерна з Криму до Сирії обмежувалися кількома кораблями і становили близько 70.000 тонн в рік, за даними систем відстеження судів.

Дані показують, що за липень-грудень 2017 року Ліван став найбільшим покупцем зерна з Криму, отримавши 175.000 тонн. Сирія була другим за величиною покупцем з 75.000 тонн, на третьому місці Туреччина. Дані за 2018 рік поки недоступні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло