WOG оскаржить рішення АМКУ щодо накладення 14,8 млн грн штрафу

WOG оскаржить рішення АМКУ щодо накладення 14,8 млн грн штрафу

У компанії називають об'єктивні причини росту цін: скорочення поставок, дефіцит, штучний ажіотаж недобросовісних постачальників та збільшення кількості нелегальних АЗ

WOG оскаржить рішення АМКУ щодо накладення 14,8 млн грн штрафу
Фото Facebook WOG

Компанія WOG має намір оскаржити рішення Антимонопольного комітету, який звинуватив її в порушенні антимонопольного законодавства шляхом необ'єктивного підвищення цін на скраплений газ у серпні 2017 року на 14,8 млн грн, повідомляє прес-служба.

«Ми не вчиняли протиправних дій... Наша компанія завжди дотримується всіх норм законодавства і надалі діятиме в його рамках, захищаючи свої інтереси», – зазначили у WOG.

Представники WOG пояснили, що підвищення цін на скраплений газ було зумовлено об'єктивними причинами.

Так, починаючи з серпня 2017 року у WOG значно скоротилися поставки з основних регіонів постачання – з Росії на 50%, з «Білоруснєфті» за контрактом компанії – на 20% через зупинку заводу-постачальника сировини. У зв'язку з цим компанія отримала на 70% менше запланованого імпортного  ресурсу, через що зупинила реалізацію LPG на деяких АЗК. 

«Компанія WOG реалізовує скраплений газ через  понад 260 АЗК. Наша компанія зацікавлена в стабільності ринку та цінової ситуації, оскільки у зв’язку з ростом цін на скраплений газ в першу чергу падають обсяги реалізації», – повідомили Mind у WOG.

Окрім того, компанія пояснила ріст роздрібних цін падінням цін на аукціонах ПАТ «Укргазвидобування», де компанія закуповує продукт.

«Ми купуємо 200 тонн по 28 тис. грн за тонну. При цьому, коли ціна почала падати до 26 тис. грн за тонну, з торгів було знято з реалізації  2000 тонн. Чим було здійснено ще більший дефіцит і ажіотаж на ринку», – повідомила прес-служба. Відтак, в серпні 2017 року WOG купила 200 тонн скрапленого газу в два рази дорожче від стартової ціни, а цього вистачає лише на 1 день реалізації через АЗК.

Крім того, котирування ресурсу за місяць збільшилося на $200 за тонну. За котируваннями Argus DAF Брест MIX та Argus DAF Ukraine MIX із другої половини липня середнє значення котирувань становило $311,50 за тонну, з 15 серпня середнє значення з $394,2 за тонну до 1 вересня збільшилося до $477,50  за тонну (Брест MIX), з  $393 до $582,5  за тонну (UkraineMIX).

«Тобто, ціна виросла на наших АЗК лише на 30%, коли ціна закупок виросла на 100%. При тому, що собівартість закупівлі збільшилася в два рази через скорочення поставок, дефіцит, штучний ажіотаж, недобросовісних постачальників та збільшення кількості нелегальних АЗК, які реалізовують скраплений газ», – підсумували в WOG.

Нагадаємо: Антимонопольний комітет оштрафував великих українських ритейлерів за порушення антимонопольного законодавства на суму в 41 млн грн: група «Надежда» – 12 млн грн, WOG – 14,7 млн грн, ОККО – 6,4 млн грн, ТОВ «Авантаж 7» і ТОВ «Факторінг Груп» – 3,2 та 4,5 млн грн відповідно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло