Samsung відмовилася від проекту аеропорту в окупованому Криму

Samsung відмовилася від проекту аеропорту в окупованому Криму

Через «політичну чутливість проекту»

Samsung відмовилася від проекту аеропорту в окупованому Криму
Фото Shutterstock
Архітектурний підрозділ компанії Samsung – SAMOO Architects & Engineers, який виграв тендер на розробку проекту аеропорту Сімферополя в окупованому Росією Криму, відмовився від його реалізації, повідомляє ЦТС 
із посиланням на лист від МЗС України. Причиною відмови є «політична чутливість проекту». 
«У 2015 році SAMOO Architects & Engineers взяла участь і виграла в міжнародному тендері з реалізації проекту,  про політичну чутливість якого на той час інформації не було. Згодом SAMOO Architects & Engineers відмовилася від участі в реалізації проекту», – йдеться у відповіді МЗС України на інформаційний запит видання.
Водночас у SAMOO Architects & Engineers відмовилися від офіційних коментарів. Проте повідомили, що вичерпну інформацію передали в посольство України в Кореї. Український МЗС наполягає, що будівництво й співробітництво корейської компанії Samsung з окупаційною російською владою Криму є незаконними. 
«Відповідно до міжнародного права держави зобов'язані утримуватися від надання сприяння агресору під час виникнення міжнародно-протиправного діяння. У той же час компанія SAMOO не є суб'єктом міжнародного права», – заявили в МЗС України. SAMOO Architects & Engineers (підрозділ Samsung) не є суб'єктом міжнародного права, тому що під цю категорію потрапляють тільки міжнародні організації і держави.
Нагадаємо: Росія анексувала Крим 18 березня 2014 року, прийнявши окремо в свій склад два федеральних суб'єкта – сам півострів і Севастополь. Україна і західні держави це рішення не визнають. Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію по Україні, у якій референдум у Криму й Севастополі та подальше їх приєднання до Російської Федерації визнаються нелегітимними.
У документі міститься заклик до всіх держав утримуватися від дій, які можуть бути інтерпретовані як визнання Криму російським, а також не мати такого ж роду ділових відносин. Південна Корея є однією зі 100 країн, які схвалили дану резолюцію ООН.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті