Samsung відмовилася від проекту аеропорту в окупованому Криму
Через «політичну чутливість проекту»

Фото Shutterstock
Архітектурний підрозділ компанії Samsung – SAMOO Architects & Engineers, який виграв тендер на розробку проекту аеропорту Сімферополя в окупованому Росією Криму, відмовився від його реалізації, повідомляє ЦТС
із посиланням на лист від МЗС України. Причиною відмови є «політична чутливість проекту».
«У 2015 році SAMOO Architects & Engineers взяла участь і виграла в міжнародному тендері з реалізації проекту, про політичну чутливість якого на той час інформації не було. Згодом SAMOO Architects & Engineers відмовилася від участі в реалізації проекту», – йдеться у відповіді МЗС України на інформаційний запит видання.
Водночас у SAMOO Architects & Engineers відмовилися від офіційних коментарів. Проте повідомили, що вичерпну інформацію передали в посольство України в Кореї. Український МЗС наполягає, що будівництво й співробітництво корейської компанії Samsung з окупаційною російською владою Криму є незаконними.
«Відповідно до міжнародного права держави зобов'язані утримуватися від надання сприяння агресору під час виникнення міжнародно-протиправного діяння. У той же час компанія SAMOO не є суб'єктом міжнародного права», – заявили в МЗС України. SAMOO Architects & Engineers (підрозділ Samsung) не є суб'єктом міжнародного права, тому що під цю категорію потрапляють тільки міжнародні організації і держави.
Нагадаємо: Росія анексувала Крим 18 березня 2014 року, прийнявши окремо в свій склад два федеральних суб'єкта – сам півострів і Севастополь. Україна і західні держави це рішення не визнають. Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію по Україні, у якій референдум у Криму й Севастополі та подальше їх приєднання до Російської Федерації визнаються нелегітимними.
У документі міститься заклик до всіх держав утримуватися від дій, які можуть бути інтерпретовані як визнання Криму російським, а також не мати такого ж роду ділових відносин. Південна Корея є однією зі 100 країн, які схвалили дану резолюцію ООН.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].