Американці мають намір видобувати нафту в Україні

Американці мають намір видобувати нафту в Україні

SigmaBleуzer, Aspect Holding та Energy Transfer готові інвестувати $100 млн в українські надра

Американці мають намір видобувати нафту в Україні
Фото Shutterstock

Американські компанії SigmaBleуzer, Aspect Holding та Energy Transfer готові інвестувати $100 млн у здійснення пошуку та видобутку вуглеводнів з українських надр, повідомляє Державна служба геології та надр України.

Голова «Держгеонадр» України Олег Кирилюка обговорив можливість інвестування у видобувну галузь України з керівництвом американських компаній SigmaBleуzer, Aspect Holding та Energy Transfer.

Так, «Держгеонадра» запропонувала американським інвесторам до 50 перспективних нафтогазоносних ділянок на шельфі й суходолі. Також було зазначено, що найближчим часом планується оголошення конкурсу на отримання ліцензій на умовах СРП.

«Ми довго вивчали потенціал українських надр, особливо у сфері видобутку нафтогазоносних ділянок. Стратегія нашої компанії – освоєння майданчиків, на яких ніколи не здійснювався промисловий видобуток на умовах укладення угоди про розподіл продукції. Нас цікавлять площі понад 500 кв. км на умовах СРП», – заявив Майкл Блейзер, президент інвестиційної компанії SigmaBleyzer.

Як зазначили представники американського бізнесу, на першому етапі вони планують вкласти $100 млн.

Також під час зустрічі Кирилюк роз’яснив американським інвесторам суть останніх урядових реформ у видобувній галузі, як-то введення  розподілу ділянок тільки через відкриті та прозорі конкурси, відміна погоджень місцевої влади при розробці шельфу, введення європейської моделі сплати за надра, відміна норми про відсутність бюджетних боргів компанії для участі в конкурсі, спрощення в сфері екологічних узгоджень.

Нагадаємо: Держгеонадра звинувачували «Укрнафту» у незаконному видобуванні ресурсу з простроченою ліцензією. 

Нагадаємо також, що в Державній службі геології та надр підрахували, що на території України знаходиться запасів різних корисних копалин на $3–8 трлн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло