«Укрнафта» незаконно видобуває вуглеводні – ЗМІ

«Укрнафта» незаконно видобуває вуглеводні – ЗМІ

Видобуток продовжується попри закінчення терміну ліцензії

ПАТ «Укрнафта» продовжує видобуток вуглеводнів на родовищах, термін дії спеціальних дозволів на користування якими закінчився і не був продовжений Державною службою геології і надр. Про це з посиланням на дані компанії пише enkorr.

«У І кварталі закінчився термін дії 8 спеціальних дозволів, які не були вчасно продовжені Держгеонадрами. «Укрнафта» вважає, що регулятор повинен був продовжити всі спецдозволи компанії, відповідно до законодавства. Вона довела правомірність своєї позиції в адміністративному суді, рішення якого набули чинності. Зараз компанія продовжує видобуток на всіх родовищах і повністю оплачує рентні платежі та інші податки», – йдеться в повідомленні.

Мова йде про Росілянське родовище: термін ліцензії закінчився 26 січня; Турутинське, Миколаївське, Луквинське, Довбушансько-Бистрицьке – термін ліцензії закінчився 10 березня; Пасічнянське – ліцензія закінчилась 23 березня; Андріяшівське і Орлов-Улічнянске – ліцензія закінчилась 26 березня. 

Згідно з повідомленням, «Укрнафта» посилається на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 21 грудня 2017 року, яке визнало незаконною відмову Держгеонадр у продовженні ліцензій і зобов'язало служби продовжити термін спецдозволів на 20 років. Однак  Геологічна служба продовжує оскаржувати це рішення суду і за станом на 14 травня накази про продовження ліцензії не публікувала.

Раніше повідомлялось, що «Укрнафта» пробурить дві нові свердловини у Львівській та Сумській областях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті