Отримання траншу від МВФ залежить від виконання останньої вимоги фонду

Отримання траншу від МВФ залежить від виконання останньої вимоги фонду

Восени місія МВФ проведе моніторинг виконання зобов'язань Україною

Отримання траншу від МВФ залежить від виконання останньої вимоги фонду
Богдан Данилишин
Фото Facebook Богдан Данилишин

Україна виконала всі вимоги Міжнародного валютного фонду, крім вимоги щодо ціни на газ, повідомляє Stockworld. Як зазначається, про це заявив голова ради Національного банку України Богдан Данилишин в ефірі «5 каналу».

«Скажу відверто, зараз ми не стоїмо на порозі дефолту, і Україна має всі можливості, щоб взяти на себе зобов'язання. Чи є ризик від припинення співпраці з МВФ? Звичайно, зараз також говорять про те, що, якщо ми не отримуємо траншу від МВФ, нас чекають нелегкі часи... ми не отримуємо відповідні кошти з МВФ вже з квітня 2017 року. Як бачимо, ми живемо й справляємося із взятими на себе зобов'язаннями, зокрема віддаємо кошти МВФ», – сказав він.

Крім того, він зазначив, що Україна має шанс отримати транш від міжнародного кредитора, однак є і перешкоди. За його словами, до осені очікується прибуття відповідної місії МВФ, яка здійснюватиме моніторинг виконання наших зобов'язань.

«Фактично серед взятих Україною зобов'язань не виконаним залишилося тільки цінове питання щодо цін на газ для населення. Але зараз інтенсивно працюють наші групи експертів з України та експертів з МВФ. Думаю, що в цьому напрямку все ж є деякі недоробки з боку Кабміну. ​​Потрібно було прийняти 278 постанову ще в минулому році. Можна було розробити й ухвалити дорожню карту по його реалізації, щоб це не так болісно відбивалося на населенні, тобто поетапне підвищення, і одночасно формувати відповідні компенсуючи механізми, тобто субсидії відповідних категорій населення. Але я боюся, щоб ми не привели до того, що буде здійснено все в один момент, і цей момент буде також пов'язаний з відомими політичними подіями», – підкреслив Данилишин.

Нагадаємо: НБУ готує альтернативний план дій, якщо не буде отримано транш МВФ. Так, у разі зриву співпраці з МВФ Нацбанк може повернути валютні обмеження.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло