Найбільші інвестиційні банки через торгову війну забирають кошти з ринків, що розвиваються

Найбільші інвестиційні банки через торгову війну забирають кошти з ринків, що розвиваються

Напруження в торгових відносинах між США, Китаєм та Євросоюзом впливає на країни третього світу

Найбільші інвестиційні банки через торгову війну забирають кошти з ринків, що розвиваються
фото Shutterstock

Відтік коштів із біржових фондів, що інвестують як в окремі ринки, що розвиваються, так і в об’єднану групу країн, досяг минулого тижня максимальної за рік цифри в $3,38 млрд, повідомляє Bloomberg, на який посилається «Економічна правда».

Причиною цього стало напруження в торгових відносинах між найбільшими економіками світу – США, Китаєм та Євросоюзом.

Goldman Sachs Group Inc. заявила про скорочення надлишкової позиції в валютах країн, що розвиваються, віддаючи перевагу більш «захисній» позиції. При цьому Китай і ЄС висловлюють занепокоєння, що ескалація торгової війни може спровокувати глобальну рецесію.

Citigroup відзначає, що інвестиційні потоки в активи ринків, що розвиваються, ослабнуть. Morgan Stanley змінив свою рекомендацію вкладати інвестиції в цей клас активів, пояснивши свою позицію ризиком зміцнення долара й посиленням торгових загроз.

«Значне уповільнення в торгівлі істотно погіршить глобальні перспективи зростання з наслідками для ризикових активів», – сказав Еліа Латтуга, стратег з перехресних активів UniCredit Bank. Ринки, що розвиваються, будуть у зоні найбільшого ризику, додав він.

Нагадаємо: через загострення відносин китайці більше не хочуть вкладати інвестиції в американську економіку – за поточний рік обсяг інвестицій скоротився на 92%.

Між тим США погрожують обкласти митами китайські товари ще на $200 млрд з метою «вжити заходів проти нечесної політики Китаю».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло