З початку року кількість угод про злиття і поглинання зросла на 65% і досягла $2,5 трлн
Фактори, які рухають компанії назустріч одна одній – технологічний прогрес і намагання зберегти конкурентоздатність

Обсяг укладених у світі угод в першій половині 2018 року досяг $2,5 трлн, що на 65% більше за аналогічний період минулого року. Це рекордно високий показник за цей період, особливо зважаючи на геополітичну напруженість, пише Financial Times, на який посилається «Вести.Экономика».
Великі угоди, в основному, було укладено в медіа- та телекомунікаційному секторах США.
Однією з найбільшою угод є покупка Walt Disney Co. основної частини активів 21st Century Fox за $71,3 млрд, схвалена в середу Міністерством юстиції США. На ці активи також претендувала американська телекорпорація Comcast.
Серед інших великих угод в першому півріччі – придбання ірландської фармацевтичної компанії Shire японською компанією Takeda за $77 млрд, а також злиття T-Mobile з конкуруючою американською телекомунікаційною компанією Sprint за $59 млрд.
Слід відзначити також і покупку рітейлером Walmart компанії електронної комерції Flipkart за $16 млрд.
За перше півріччя у світі було укладено 79 угодна суму вище $5 млрд (кожна). Це перевершує попередній рекордний показник за цей період, який був зафіксований в 2007 році.
Крім того, було встановлено рекорд за кількістю угод на суму вище $10 млрд: в першому півріччі було укладено 35 таких угод.
Причиною таких високих показників експерти називають розвиток нових технологій: великі компанії у всіх секторах відчувають необхідність злиття з давніми суперниками, щоб отримати більше можливостей у конкурентній боротьбі.
«Більшість компаній в першу чергу зосереджені на тому, як збільшити доходи в економічному середовищі, де органічне зростання може покращуватися, але недостатньо швидко. Угоди часто залишаються найкращим вирішенням цієї проблеми», – зазначає Стівен Аркано з юридичної фірми Skadden.
Активність угод спостерігалася у всіх регіонах. У США вона повернулася до максимумів, що спостерігався до кризи 2008 року. У Європі активність угод збільшилася майже вдвічі, а в Азії – на 22% в річному вираженні.
У Китаї найбільшою угодою може стати ще не узгоджене придбання: це пропозиція про покупку державною корпорацією China Three Gorges португальської компанії в сфері виробництва і видобутку електроенергії, Energias de Portugal SA (EDP) за $28,6 млрд, включаючи чистий борг.
Нагадаємо, компанія Thomson Reuters почала збирати дані про ринок злиття і поглинань (M&A) з 1980 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].