Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
Трамп затягує з підписанням торгової угоди з НАФТА через напругу відносин з Канадою

Трамп затягує з підписанням торгової угоди з НАФТА через напругу відносин з Канадою

Американський президент хоче більш «справедливої» угоди

Трамп затягує з підписанням торгової угоди з НАФТА через напругу відносин з Канадою
фото Getty Images / Global Images Ukraine

Президент США Дональд Трамп має намір відкласти підписання оновленої версії Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (НАФТА) до листопадових проміжних виборів до Конгресу. Таким чином Трамп сподівається досягти більш вигідної угоди з Канадою і Мексикою.

Трамп заявив в інтервʼю для Fox Business, що міг би швидко підписати угоду з сусідніми країнами, але він «нею незадоволений», пише Голос Америки.

«Я хочу, щоб вона була більш справедливою», – сказав він.

Коли його запитали про терміни укладення угоди, він відповів: «Я хочу почекати, поки пройдуть вибори».

Рішення президента відкласти переговори з НАФТА було прийнято на тлі торгової напруги між США і Канадою в зв'язку з введенням Трампом мит на канадську сталь і алюміній. У п'ятницю Канада оголосила про контрзаходи – введення багатомільярдних митних зборів на американські товари.

Таким чином президент Трамп дає зрозуміти, що торговий конфлікт може продовжитися, і знову пригрозив ввести мита на імпортні легкові автомобілі, вантажівки і автозапчастини, заявивши, що «автомобілі – це велика тема».

Мита на імпортні автомобілі стануть серйозним ударом для канадської економіки, в якій автопром відіграє важливу роль. Який саме ефект дадуть мита, Міністерство торгівлі США вирішить до кінця літа. Відомство має провести слухання стосовно автомобільних мит наприкінці липня і закінчити дослідження на тему імпорту автомобілів.

Заява президента США – можливий тактичний хід для перезапуску переговорів з НАФТА. Трамп хоче переглянути угоду між трьома країнами, для того щоб змусити виробників наростити інвестиції в Америку і перенести виробництво з Мексики з її низьким рівнем зарплат на територію США.

Президент дав зрозуміти, що він може піти на укладення роздільних торгових угод з Канадою і Мексикою замість того, щоб продовжувати роботу над тристороннім пактом. Однак будь-який новий договір повинен бути розглянутий Конгресом.

У Трампа виникли суперечки з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо з питань торгівлі. Після  саміту «Великої сімки» в Квебеку в червні Трамп написав у «Твіттері», що Трюдо «слабкий» і «нечесний».

Трамп і Трюдо провели телефонну розмову ввечері в п'ятницю, після того як Канада оголосила, що вводить власні мита у відповідь на американські тарифи на сталь і алюміній. В апараті Трюдо повідомили, що у Канади «немає іншого вибору, окрім як оголосити про контрзаходи» в зв'язку з американськими митами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті