ЄСПЛ відхилив позов Ахметова і Пінчука до України на $13 мільярдів за «Криворіжсталь»
Право власності не порушено, на думку Європейського суду з прав людини

Європейський суд з прав людини опублікував рішення у справі «Індустріальний Фінансовий Консорціум «Інвестиційно-металургійний Союз» проти України», у якій заявник скаржився на порушення права власності, та відхилив вимоги, повідомляє Мін'юст.
Компанія-заявник, яка володіла 93% акціонерного капіталу «Криворіжсталі», вимагала $12,9 млрд (приблизно 10 млрд євро) матеріальної шкоди, в основному посилаючись на збільшення ціни «Криворіжсталі», дохід, отриманий компанією протягом періоду 2005–2007 років, та втрату дивідендів.
ЄСПЛ, врахувавши позицію уряду, визнав відсутність порушення прав компанії-заявника, гарантованих статтею 1 Першого протоколу до Конвенції. Визнавши порушення принципу правової визначеності, гарантованого статтею 6 Конвенції, Європейський суд встановив, що наявність певних процесуальних порушень під час розгляду справи в національних судах автоматично не призводить до встановлення незаконності втручання в право на власність заявника.
Окрім того, ЄСПЛ дійшов висновку, що компанія-заявник не довела, що її було позбавлено можливості ефективно захищати свої майнові права під час повторного розгляду справи в національних судах, а також, що вилучення з її власності пакету акцій «Криворіжсталі» було вчинене з порушенням законодавства України та призвело до покладення на неї надмірного тягаря.
Консорціум ІМС у 2005 році придбав 93% акцій «Криворіжсталі» на приватизаційному конкурсі за 4,26 млрд грн (близько $800 млн). Власниками ІМС є «Інтерпайп» Віктора Пінчука та «СКМ» Ахметова.
Тодішні президент Віктор Ющенко та глава уряду Юлія Тимошенко вирішили, що угоду слід переглянути, тому прокуратура оскаржила законність продажу. ІМС оскаржив рішення українських судів у ЄСПЛ.
«Криворіжсталь» згодом була перейменована на «ArcelorMittal Кривий Ріг».
Нагадаємо: після того як працівники «АрселорМіттал» стали до страйку, керівництво підприємства було змушене пообіцяти підвищення заробітної платні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].