mind
ДФС навела основні порушення фізосіб зі сплати податків
Спецпроект
Трансформації бізнесу

ДФС навела основні порушення фізосіб зі сплати податків

За 4,8 млн грн бюджетних втрат 2 киянина мають сплатити 1,2 млн грн штрафу

ДФС навела основні порушення фізосіб зі сплати податків
Фото: Shutterstock

Зволікання із декларуванням громадянами своїх доходів, ухиляння від сплати податків при виплаті заробітної плати, недотримання умов спрощеної системи оподаткування та приховування доходів, що надійшли на розрахункові рахунки, – основні порушення фізичних осіб зі сплати податків.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Державної фіскальної служби.

Так, за зволікання з декларуванням своїх доходів 2 киянина поплатилися великими штрафами – 1,2 млн грн за бюджетні втрати в 4,8 млн грн.

Як зазначається, цим особам банки-кредитори анулювали борг на загальну суму майже 30 млн грн. Водночас впродовж кількох наступних років ці фізособи не виконали свій обов’язок задекларувати доходи, отримані у вигляді додаткового блага внаслідок прощення банками основної суми боргу, та сплатити відповідні податки.

Крім того, ДФС викрила боржників, які впродовж кількох років ухилялися від перерахування до бюджету податків, утриманих під час нарахування і виплати заробітної плати працівникам.

«Зокрема, документальними перевірками зафіксовано факти тривалої затримки 6 підприємствами внесення на бюджетні рахунки утриманих із фонду заробітної плати податку на доходи фізичних осіб в сумі 7,2  млн грн, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 3,6 млн грн, та військового збору в розмірі 0,5 млн грн», – йдеться в повідомленні.

Таким чином, за результатами документальних перевірок на 2018 рік бюджети Донецької, Вінницької, Тернопільської та Чернівецької областей збагатяться на додаткові 11 млн грн.

Також у зв’язку із зловживаннями правилами застосування спрощеної системи оподаткування було анульовано реєстрацію платником єдиного податку окремих суб’єктів господарювання і визначено грошових зобов’язань на загальну суму 5,4 млн грн.

Серед таких зловживань – перевищення граничного обсягу доходу, встановленого для окремої групи платників єдиного податку, та здійснення забороненого виду діяльності для конкретної групи спрощеної системи оподаткування.

Водночас, як зазначає прес-служба ДФС, умисне ухилення порушниками від оподаткування доходів призвело до нарахування 2,8 млн грн  грошових зобов’язань.

Нагадаємо: найбільшу кількість схем ухилення від оподаткування ДФС зафіксувала в агросекторі. Так, у квітні 2018 року за результатами перевірок було донараховано до держбюджету 16,2 млрд грн, з яких погоджено – 8,1 млрд грн (1,3 млрд вже сплачено).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті