mind
Паркінги та стоянки України пристосують для електромобілів

Паркінги та стоянки України пристосують для електромобілів

До 2030 року вони будуть обладнані відповідними зарядними станціями

Паркінги та стоянки України пристосують для електромобілів
Фото: Shutterstock

Всі стоянки та парковки в Україні до 2030 року обладнають зарядними станціями для електромобілів, повідомляє Автопогляд із посиланням на заступника міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Льва Парцхаладзе.

Як зазначається, у відомстві зараз саме обговорюють нову державну будівельну норму.

«Сподіваємося, що до 2030 року буде вже 100% паркомісць оснащено для електромобілів. Але може бути й таке, що до 2025 року електромобілі витіснять інший транспорт. Може, в якомусь році взагалі заборонять бензинові або дизельні авто. Відповідно, паркінги мають бути готові до цього раніше», – сказав він.

В історичних та старих кварталах також доведеться будувати місця з електрозарядками. Так, Парцхаладзе розповів, що існують технології будівництва паркінгів і під існуючими будівлями, але вони дуже дорогі. Як приклад заступник міністра навів ЦУМ, який перебудували і оснащили підземним паркінгом.

«Знаю, що в центральній частині Києва зараз розглядають об’єкт для реконструкції, і одна з вимог до інвестора – будівництво підземного паркінгу більш ніж на 1 000 місць. Все залежить від економічної ситуації – чи окупиться інвестору цей паркінг», – розповідає Парцхаладзе.

Як писав Mind, попит на електромобілі в Україні протягом перших 4 місяців 2018 року зріс в 1,5 раза. Водночас, 85% зарєєстрованих автомобілів уже були в експлуатації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті