Україна розпочинає пошук нафти в Чорному морі

Україна розпочинає пошук нафти в Чорному морі

Експедиція Iskatel триватиме 15 днів

Україна розпочинає пошук нафти в Чорному морі
фото Shutterstock

Єдине в Україні науково-дослідне судно Iskatel сьогодні розпочинає роботи з пошуку нафти й газу на Північно-західному шельфі Чорного моря, повідомляє Державна служба геології і надр.

Експедиція Iskatel розпочинається сьогодні й триватиме 15 днів. Судно відправляється з Одеси. Експедиція належить Причорноморському державному регіональному геологічному підприємству. Сейсморозвідувальні і геохімічні роботи будуть здійснюватися в межах Кілійсько-Зміїного уступу і Криловського прогину. Район робіт – Північно-західний шельф Чорного моря.

Як зазначив т. в. о. голови «Держгеонадра» Олег Кирилюк, наразі південний регіон країни – найменш вивчений і один із перспективних, шельф Чорного моря освоєний на 4%.

Наприкінці листопада 2016 року Iskatel провів перший етап морських робіт на північно-західному шельфі Чорного моря. Як зазначають науковці, запаси газу становлять на менше 40 млрд куб. м газу на площі 7000 кв. м.

20 вересня на міжнародному заході Odesa Offshore Conference 2018 (ООС2018) Кирилюк разом із представниками Причорноморського ДРГП презентує результати дослідження та розповість про реформування конкурсу з продажу ліцензійних ділянок на шельфі Чорного моря. 

Нагадаємо: американські компанії SigmaBleуzer, Aspect Holding та Energy Transfer готові інвестувати $100 млн у здійснення пошуку та видобутку вуглеводнів з українських надр.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло