mind
Україна підросла на 7 позицій в рейтингу інновацій і обігнала Росію

Україна підросла на 7 позицій в рейтингу інновацій і обігнала Росію

Останні три роки наша країна рухається по висхідній в галузі впровадження інновацій

Україна підросла на 7 позицій в рейтингу інновацій і обігнала Росію
фото Shutterstock

У новій версії щорічного рейтингу найбільш інноваційних країн світу Global Innovation Index Україна за рік піднялася на сім позицій – з 50-го на 43-е місце, повідомляє ITC.ua з посиланням на сайт проекту.

Загалом у рейтингу Global Innovation Index представлено 126 країн. Як свідчить статистика, останні кілька років Україна активно покращує свої позиції в рейтингу.

У 2017 році країна займала 50-у сходинку рейтингу, у 2016-му – 56-у, а в 2015-му – 64-ю. Таким чином, за 3 останні роки Україні вдалося піднятися більш ніж на 20 позицій.

Пʼятірка країн, які найбільш ефективно використовують інновації, виглядає так:

  • Швейцарія (лідер рейтингу восьмий рік поспіль)
  • Нідерланди
  • Швеція
  • Великобританія
  • Сінгапур.

На 6-му місці – Сполучені Штати. У топ-десятку ввійшли також Фінляндія, Данія, Німеччина та Ірландія. Китай виявився на 17-му місці, вперше увійшовши в топ-20.

Росія опинилася на 46-му місці, опустившись на одну позицію за останній рік.

Сусідні з Україною країни зайняли такі позиції: Польща – 39-та, Молдова – 48-ма, Білорусь – 86-та.

Укладачі рейтингу оцінюють ситуацію в сфері інновацій у 126 країнах світу за різними показниками. Global Innovation Index включає кілька десятків показників, згрупованих у семи розділах. Ці показники комплексно характеризують інноваційний розвиток країн світу, які перебувають на різних рівнях економічного розвитку. Автори дослідження вважають, що успішність економіки пов'язана як з наявністю інноваційного потенціалу, так і умов для його втілення. Тому Індекс розраховується як зважена сума оцінок двох груп показників:

1) Наявні ресурси і умови для проведення інновацій (Innovation Input), куди входять інститути; людський капітал і дослідження; інфраструктура; розвиток внутрішнього ринку; розвиток бізнесу

2) досягнуті практичні результати здійснення інновацій (Innovation Output), а саме: розвиток технологій і економіки знань та результати творчої діяльності.

Дослідження проводиться з 2007 року і на даний момент представляє найбільш повний комплекс показників інноваційного розвитку по різних країнах світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті