Україна підросла на 7 позицій в рейтингу інновацій і обігнала Росію
Останні три роки наша країна рухається по висхідній в галузі впровадження інновацій

У новій версії щорічного рейтингу найбільш інноваційних країн світу Global Innovation Index Україна за рік піднялася на сім позицій – з 50-го на 43-е місце, повідомляє ITC.ua з посиланням на сайт проекту.
Загалом у рейтингу Global Innovation Index представлено 126 країн. Як свідчить статистика, останні кілька років Україна активно покращує свої позиції в рейтингу.
У 2017 році країна займала 50-у сходинку рейтингу, у 2016-му – 56-у, а в 2015-му – 64-ю. Таким чином, за 3 останні роки Україні вдалося піднятися більш ніж на 20 позицій.
Пʼятірка країн, які найбільш ефективно використовують інновації, виглядає так:
- Швейцарія (лідер рейтингу восьмий рік поспіль)
- Нідерланди
- Швеція
- Великобританія
- Сінгапур.
На 6-му місці – Сполучені Штати. У топ-десятку ввійшли також Фінляндія, Данія, Німеччина та Ірландія. Китай виявився на 17-му місці, вперше увійшовши в топ-20.
Росія опинилася на 46-му місці, опустившись на одну позицію за останній рік.
Сусідні з Україною країни зайняли такі позиції: Польща – 39-та, Молдова – 48-ма, Білорусь – 86-та.
Укладачі рейтингу оцінюють ситуацію в сфері інновацій у 126 країнах світу за різними показниками. Global Innovation Index включає кілька десятків показників, згрупованих у семи розділах. Ці показники комплексно характеризують інноваційний розвиток країн світу, які перебувають на різних рівнях економічного розвитку. Автори дослідження вважають, що успішність економіки пов'язана як з наявністю інноваційного потенціалу, так і умов для його втілення. Тому Індекс розраховується як зважена сума оцінок двох груп показників:
1) Наявні ресурси і умови для проведення інновацій (Innovation Input), куди входять інститути; людський капітал і дослідження; інфраструктура; розвиток внутрішнього ринку; розвиток бізнесу
2) досягнуті практичні результати здійснення інновацій (Innovation Output), а саме: розвиток технологій і економіки знань та результати творчої діяльності.
Дослідження проводиться з 2007 року і на даний момент представляє найбільш повний комплекс показників інноваційного розвитку по різних країнах світу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].