mind
Столтенберг: «Жодна з країн НАТО не визнає Крим російським»

Столтенберг: «Жодна з країн НАТО не визнає Крим російським»

НАТО посилило колективну оборону задля того, аби унеможливити повторення кримського сценарію

Столтенберг: «Жодна з країн НАТО не визнає Крим російським»
Петро Порошенко, Єнс Столтенберг
фото nato.int

Жодна з країн – членів НАТО не збирається визнавати анексію Криму РФ. Про це заявив генсек альянсу Єнс Столтенберг, передає DW.

Він вказав на спільну декларацію, ухвалену на саміті в Брюсселі, у якій засуджується «незаконна та нелегітимна анексія Криму Росією».

«Усі члени НАТО чітко говорять, що ми не визнаємо та не будемо визнавати незаконну анексію Криму. Це узгоджена позиція усіх держав-членів», – заявив Столтенберг.

Питання анексії Криму набуло особливої гостроти у світлі майбутньої зустрічі між Дональдом Трампом та Владіміром Путіним 16 липня у Гельсінкі.

Генсек НАТО також наголосив, що анексія Криму була однією з головних причин посилення альянсом своєї колективної оборони та збільшення присутності у балтійських країнах.

За його словами, це робилось, аби забезпечити, «щоб подібне до того, що відбулось у Криму, не могло статися ще й у будь-якій країні НАТО».

НАТО закликає Росію вивести війська з України та припинити дискримінацію кримських татар.

До того ж НАТО припинив цивільне та військове співробітництво з РФ,  водночас залишившись відкритим для «політичного діалогу».

Нагадаємо: напередодні у Сенаті США було представлено проект резолюції, яка засуджує незаконні намагання Росії окупувати Крим.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті