«ДТЕК енерго» планує до грудня перевести 2 блоки Придніпровської ТЕС на газове вугілля
Вартість переведення блоків складе близько 180–190 млн грн

«ДТЕК Енерго» має намір завершити проект з переведення ще двох блоків Придніпровської ТЕС («ДТЕК Дніпроенерго») – №9 та №10 – з антрациту на газове вугілля в жовтні – грудні 2018 року, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на генерального директора компанії Дмитра Сахарука.
«Ми цього року переводимо з антрациту на марку «Г» ще два блоки – №9 і №10 Придніпровської ТЕС потужністю по 150 МВт. Плануємо завершити переведення блоку №9 з «А» на «Г» у жовтні, а блок №10 плануємо завершити до Дня енергетика (22 грудня. – Mind)», – сказав він.
За його словами, вартість переведення блоків складе близько 180–190 млн грн, роботи виконуються за рахунок коштів компанії. Паралельно «ДТЕК Енерго» вкладе близько 150 млн грн у будівництво фільтра для блоку №10 і реконструкцію фільтра на блоці №9.
«Це не тільки перехід з імпортного вугілля і антрациту, що залишився на неконтрольованій території, але і внесок у поліпшення екологічного стану в Дніпропетровській області», – зазначив Сахарук.
Так, він уточнив, що рішення про переведення блоків Криворізької ТЕС на вугілля марки «Г» лежить у площині затребуваності станції. «За існуючого режиму роботи ми зараз не бачимо економічної доцільності вкладення грошей в переобладнання, тому що кошти за режиму, коли станція стоїть, просто не окупаються. Можливо, при новому ринку ми побачимо нові можливості і повернемося до цього питання», – пояснив голова «ДТЕК Енерго».
За даними ДП «Енергоринок», Криворізька ТЕС 1–8 червня працювала одним блоком і за місяць простою відновила роботу в складі 2–3 блоків.
Голова «ДТЕК Енерго» також нагадав, що компанія завершила капітальний ремонт блоку №1 Ладижинської ТЕС (Вінницька обл., «ДТЕК Західенерго») з реконструкцією електрофільтра. Загальні інвестиції в проект склали майже 150 млн грн (з них 21 млн грн виділено з обласного та місцевого бюджетів). У результаті кількість викидів в атмосферу скоротилися в 3,7 раза, а потужність блоку збільшилася з 190 МВт до 280 МВт.
За його словами, ДТЕК за 2012–2017 роки заплатила 667 млн грн екологічного податку у Вінницькій області, що є еквівалентом установки електрофільтрів на 5 блоках Ладижинської ТЕС.
Як повідомлялося, у жовтні – грудні 2017 року ДТЕК завершив переведення енергоблоків №8 і №9 Придніпровської ТЕС на спалювання вугілля газової групи.
«ДТЕК Енерго» – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерації і дистрибуцію електроенергії в структурі холдингу ДТЕК.
ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.
Як писав Mind, у період з січня по березень цього року теплові електростанції енергохолдингу ДТЕК скоротили виробництво електроенергії з антрациту на 40% – до 1,3 млрд кВт*год при загальному зростанні виробництва.
Нагадаємо: Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло DTEK Renewables B.V. (ДТЕК ВДЕ), холдинговій компанії, що консолідує активи ДТЕК у відновлюваній енергетиці, довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті «B-» з прогнозом «стабільний».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].