mind
«ДТЕК енерго» планує до грудня перевести 2 блоки Придніпровської ТЕС на газове вугілля

«ДТЕК енерго» планує до грудня перевести 2 блоки Придніпровської ТЕС на газове вугілля

Вартість переведення блоків складе близько 180–190 млн грн

«ДТЕК енерго» планує до грудня перевести 2 блоки Придніпровської ТЕС на газове вугілля
Фото: Shutterstock

«ДТЕК Енерго» має намір завершити проект з переведення ще двох блоків Придніпровської ТЕС («ДТЕК Дніпроенерго») – №9 та №10 – з антрациту на газове вугілля в жовтні – грудні 2018 року, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на генерального директора компанії Дмитра Сахарука.

«Ми цього року переводимо з антрациту на марку «Г» ще два блоки – №9 і №10 Придніпровської ТЕС потужністю по 150 МВт. Плануємо завершити переведення блоку №9 з «А» на «Г» у жовтні, а блок №10 плануємо завершити до Дня енергетика (22 грудня. – Mind)», – сказав він.

За його словами, вартість переведення блоків складе близько 180–190 млн грн, роботи виконуються за рахунок коштів компанії. Паралельно «ДТЕК Енерго» вкладе близько 150 млн грн у будівництво фільтра для блоку №10 і реконструкцію фільтра на блоці №9.

«Це не тільки перехід з імпортного вугілля і антрациту, що залишився на неконтрольованій території, але і внесок у поліпшення екологічного стану в Дніпропетровській області», – зазначив Сахарук.

Так, він уточнив, що рішення про переведення блоків Криворізької ТЕС на вугілля марки «Г» лежить у площині затребуваності станції. «За існуючого режиму роботи ми зараз не бачимо економічної доцільності вкладення грошей в переобладнання, тому що кошти за режиму, коли станція стоїть, просто не окупаються. Можливо, при новому ринку ми побачимо нові можливості і повернемося до цього питання», – пояснив голова «ДТЕК Енерго».

За даними ДП «Енергоринок», Криворізька ТЕС 1–8 червня працювала одним блоком і за місяць простою відновила роботу в складі 2–3 блоків.

Голова «ДТЕК Енерго» також нагадав, що компанія завершила капітальний ремонт блоку №1 Ладижинської ТЕС (Вінницька обл., «ДТЕК Західенерго») з реконструкцією електрофільтра. Загальні інвестиції в проект склали майже 150 млн грн (з них 21 млн грн виділено з обласного та місцевого бюджетів). У результаті кількість викидів в атмосферу скоротилися в 3,7 раза, а потужність блоку збільшилася з 190 МВт до 280 МВт.

За його словами, ДТЕК за 2012–2017 роки заплатила 667 млн грн екологічного податку у Вінницькій області, що є еквівалентом установки електрофільтрів на 5 блоках Ладижинської ТЕС.

Як повідомлялося, у жовтні – грудні 2017 року ДТЕК завершив переведення енергоблоків №8 і №9 Придніпровської ТЕС на спалювання вугілля газової групи.

«ДТЕК Енерго» – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерації і дистрибуцію електроенергії в структурі холдингу ДТЕК.

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Як писав Mind, у період з січня по березень цього року теплові електростанції енергохолдингу ДТЕК скоротили виробництво електроенергії з антрациту на 40% – до 1,3 млрд кВт*год при загальному зростанні виробництва. 

Нагадаємо: Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло DTEK Renewables B.V. (ДТЕК ВДЕ), холдинговій компанії, що консолідує активи ДТЕК у відновлюваній енергетиці, довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті «B-» з прогнозом «стабільний». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті