В ЄС надто м’яко ставляться до фіскальних правил – аудитори
Загрозу для ЄС вони вбачають у країнах із високим державним боргом

Єврокомісія застосовує податкові правила із надмірною гнучкістю, що робить їх неефективними у скороченні заборгованості в країнах із високим державним боргом, таких як Італія. Про це повідомили аудитори, передає Reuters.
Також вони попереджають про ризики ефектів від негативних ринкових реакцій.
Для вирішення широко розповсюдженого побоювання стосовно майбутнього євро, ЄС, у рамках кроків, які очолює Німеччина, зробив більш жорсткими свої правила під час піку боргової кризи блоку в 2010–2012 роках та ввів сміливі економічні коригуючи показники для держав-членів, що викликало критику зі сторони багатьох світових економістів світу.
Аудитори, які мають мандат на захист фінансових інтересів громадян ЄС, завили, що ця надмірна гнучкість стоїть на заваді досягненню бюджетних цілей «в розумний період» – ситуація, яка може викликати негативну реакцію ринку для всього блоку.
Виконавчий директор ЄС категорично не погоджується з висновками аудиторів та додає, що виконує свої повноваження відповідно до правової бази ЄС
Відповідно до фіскальних правил ЄС держави повинні прагнути досягти збалансованого структурного бюджету, утримувати дефіцит нижче 3% від їх ВВП та дерджборг нижче 60%. Однак багато з них мають більш високі державні борги.
«Положення про гнучкість, введені Комісією, не пов’язані з періодом кризи та фактично зайшли занадто далеко», – сказав Невен Манес, аудитор ЄС, відповідальний за звіт, та колишній співробітник МВФ.
«Особливо тривожними є дуже повільне або майже відсутнє коригування у деяких країнах-членах з високим рівнем державного боргу», – йдеться у звіті. Маються на увазі Італія, Франція та Іспанія.
Італія, що має заборгованість вище 130% від свого ВВП, найвищий рівень після Греції, виграла від відмови від декількох правил ЄС за останні роки. Хоча в результаті борг країни так і залишається високим.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].