mind
Апеляційний суд не скасував ліквідацію банку «Капітал»

Апеляційний суд не скасував ліквідацію банку «Капітал»

Акціонери у серпні 2017 року звернулися з вимогою про визнання протиправними та скасування рішень щодо виведення банку з ринку

Апеляційний суд не скасував ліквідацію банку 	«Капітал»
Фото: Shutterstock

Київський апеляційний адміністративний суд частково задовольнив апеляційну скаргу Національного банку України (НБУ) та залишив  без розгляду позовну заяву колишніх акціонерів ПАТ «АКБ «Капітал»  про визнання протиправними та скасування рішень регулятора щодо виведення цього банку з ринку. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Згідно з повідомленням, акціонери банку «Капітал» ТОВ «Промгаз України» (15% акцій) та Щербань Руслан Євгенович (34%) у серпні 2017 року звернулися з позовом до НБУта Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з вимогою про визнання протиправними та скасування рішень щодо виведення цього банку з ринку.

Окружний адміністративний суд м. Києва 15 березня 2018 року  позовну заяву ТОВ «Промгаз України» та Щербаня Руслана Євгеновича задовольнив частково. Зокрема, визнав  протиправними та скасував постанови Правління НБУ про віднесення банку «Капітал»  до категорії неплатоспроможних та його ліквідацію.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції Національний банк України у квітні 2018 року оскаржив його в апеляційному порядку.

За результатами розгляду судової справи, апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції, а позов  ТОВ «Промгаз України» та Щербань Руслан Євгенович залишив без розгляду.

Нагадаємо, ПАТ «АКБ «Капітал»  було віднесено Національним банком до категорії неплатоспроможних 20 липня  2015 року, а 29 жовтня 2015 року – прийнято рішення про ліквідацію цього банку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті