США вимагають від РФ та Китаю припинити незаконні поставки пального до КНДР

США вимагають від РФ та Китаю припинити незаконні поставки пального до КНДР

Лише за 2018 рік Китай та Росія легально продали КНДР близько 14 000 тонн очищеної нафти

США вимагають від РФ та Китаю припинити незаконні поставки пального до КНДР
фото з pixabay.com

Сполучені Штати вимагають негайно припинити незаконні поставки пального до КНДР, оскільки вони відбуваються в обхід введених проти країни санкцій. Про це йдеться у зверненні, представленому в Комітеті із санкцій щодо Північної Кореї при Радбезі ООН, передає Reuters.

Зазначається, що Північна Корея покладається на імпорт пального для підтримки своєї економіки.

Американська сторона заявила, що станом на 30 травня цього року 89 північнокорейських танкерів були помічені у незаконному транспортуванні нафтопродуктів, які передавались із судна на судно.

США, у цілому, не говорили, які країни, на їх думку, незаконно надають нафтопродукти КНДР, але в документі згадуються Китай та Росія.

Раніше Рада безпеки ООН обмежила експорт нафтопродуктів до КНДР у 500 000 барелів на рік у грудні порівняно з попереднім лімітом, прийнятим у вересні, в обсязі 2 млн барелів на рік.

Згідно із даними сайту Комітету Ради безпеки з санкцій, лише Росія та Китай повідомили про законні продажі КНДР у 2018 році близько 14 000 тонн очищеної нафти.

«Ці продажі та будь-яка інша передача має бути припинена, оскільки США вважають, що КНДР порушила квоту нафтопродуктів на 2018 рік», – йдеться в документі, представленому комітетові.

На додаток до документа США представили низку фотографій із 89 північнокорейськими танкерами.

«Якщо вони були завантажені хоча б на 90%, то танкери КНДР перевищили квоту 2018 року майже втричі  – на рівні 1 367 628 барелів», – повідомили представники США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті