mind
Бренд Cartier застосує блокчейн, щоб відстежувати, звідки до них прибувають алмази

Бренд Cartier застосує блокчейн, щоб відстежувати, звідки до них прибувають алмази

Нова технологія дозволить не зв’язуватися з постачальниками, які ведуть видобуток шкідливим для природи способом

Бренд Cartier застосує блокчейн, щоб відстежувати, звідки до них прибувають алмази
фото DR

Швейцарська компанія Richemont, до складу якої входить бренд Cartier, має намір використовувати технологію блокчейну для відстеження поставок алмазів. Це дозволить знизити ризики, з якими пов'язана діяльність алмазної промисловості. Про це повідомляє CoinDesk, на який посилається «Коммерсант».

Консультантом компанії виступить китайський блокчейн-стартап Ultrain.

За словами члена ради директорів Richemont Джини Кю, блокчейн дозволить контролювати «паралельний імпорт», відстежувати крадіжки і шахрайство при транспортуванні цінних вантажів.

«Ми вирішили використовувати блокчейн для відстеження алмазів, дорогоцінного каміння та золота від місця видобутку до обробних фабрик», – заявила пані Кю.

Нагадаємо, в квітні поточного року ряд видобувних компаній приєдналися до блокчейн-проекту IBM, який дозволяє відстежувати походження і ланцюжок поставок алмазів і золота.

Учасники блокчейн-платформи TrustChain зможуть створювати і оновлювати записи про походження та рух дорогоцінних металів і каменів. До проекту увійшли Berkshire Hathaway, Richline Group, Asahi Refining, LeachGarner, Helzberg Diamonds і постачальник послуг в галузі техніки безпеки UL.

Небезпека видобутку алмазів полягає в тому, що часто вони видобуваються в нелегальних родовищах в країнах Африки, і при варварських методах видобутку наноситься значна шкода довколишньому середовищу, зокрема, знищуються великі масиви тропічних лісів.

Нагадаємо, ювелірна компанія De Beers починає продаж штучних алмазів, вирощених в лабораторії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті