НБУ: стратегія монетарної політики підтверджує середньострокову ціль з інфляції на рівні 5%

НБУ: стратегія монетарної політики підтверджує середньострокову ціль з інфляції на рівні 5%

Рада НБУ затвердила стратегію монетарної політики Центробанку

НБУ: стратегія монетарної політики підтверджує середньострокову ціль з інфляції на рівні 5%
Фото: НБУ

Рада Національного банку України (НБУ) затвердила стратегію монетарної політики Національного банку України (НБУ), яка забезпечує послідовне продовження реалізації режиму інфляційного таргетування для забезпечення низької та стабільної інфляції, йдеться у повідомленні на сайті регулятора

«Стратегія монетарної політики підтверджує середньострокову ціль з інфляції на рівні 5% ± 1 п. п., що має бути досягнута на кінець 2019 року.  Після цього ціль у 5% стане постійною та залишатиметься без змін у середньостроковій перспективі. Національний банк зможе її переглядати лише в бік зниження і лише за умови зменшення волатильності обмінного курсу гривні, змін відносних цін і послаблення ефектів конвергенції економіки України до рівня країн – основних торгових партнерів», – зазначають у НБУ.

Водночас, в окремі періоди інфляція може відхилятися від встановленої цілі через вплив факторів, що є поза впливом монетарної політики Національного банку. «Наприклад, таких, як зміни цін на сировинні товари, відхилення адміністративно регульованих цін від раніше заявленого рівня тощо. Однак Національний банк, як і раніше, повинен буде застосовувати монетарні інструменти для повернення інфляції до цілі на прийнятному горизонті політики», – повідомляють у Центробанку.

Як зазначається, стратегія монетарної політики, зокрема, підтверджує необхідність інституційної незалежності регулятора. «Вона передбачає, що Національний банк має уникати будь-яких форм фіскального домінування, у тому числі прямої або непрямої підтримки бюджетних видатків. Таке зобов’язання виступатиме однією з головних передумов для зміцнення довіри до цілей монетарної політики», – підкреслюють у НБУ.

Так, нова Стратегія монетарної політики зберігає ключові елементи режиму інфляційного таргетування, визначає основні цілі монетарної політики, принципи, інструменти та напрями їх еволюції на середньострокову перспективу. Водночас особливості застосування інструментарію монетарної політики будуть кожного року переглядатися з урахуванням стану і ризиків зовнішнього та внутрішнього макроекономічного середовища та затверджуватися Радою НБУ в щорічних Основних засадах грошово-кредитної політики, відповідно до Закону «Про Національний банк України».

Крім того, як зазначили у НБУ хоча інфляційні очікування бізнесу у наступні 12 місяців поліпшились, вони все ще залишаються на рівні вищому від цілі – зростання споживчих цін очікується рівні 9,6% (у І кварталі 2018 року – 11%). Так, регулятор оприлюднив Індекс ділових очікувань бізнесу на наступні 12 місяців, який становить 118,3%.

Нагадаємо, 12 липня 2018 року НБУ підвищив облікову ставку до 17,5% річних для поверненння інфляції у межі цільового діапазону у 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло