Міноборони переплатило $35 000 за детектори «жучків»

Міноборони переплатило $35 000 за детектори «жучків»

Один Orion коштує на 25% дорожче, ніж при роздібному продажу

Міноборони переплатило $35 000 за детектори «жучків»
Фото з eBay.com

Між Міністерством оборони та постачальником спецзасобів ТОВ НВЦ «Інфозахист» було укладено угоду про закупівлю 5 нелінійних локаторів Orion на суму 2,7 млн грн. Угоду було оприлюднено на ProZorro. 

Локатори Orion (виробництвo США) виявляють приховані електронні пристрої в інтер'єрах приміщень. Також використовуються для виявлення контрабанди стільникових телефонів, SIM-карт або інших гаджетів навіть у вимкненому стані.

Переможцем аукціону оголошено постійного постачальника спецзасобів українським силовим органам НВЦ «Інфозахист». Продавець зробив «знижку» від оголошеної вартості закупки в сумі 29 000 грн.

Таким чином, один Orion коштує 554 200 грн, або $21 300 (при курсі 26 грн). У роздрібному продажі такі пристрої коштують на чверть дешевше.

Наприклад, на еBay радіолокатор цього ж виробника коштуватиме $14 500. А на американському спеціалізованому веб-сайті, Spy Associates, пристрій можна придбати ще дешевше – за $14 300 включно з доставкою. Таким чином, у сумі Міноборони переплатило щонайменше  $35 000 за 5 придбаних приладів.

Міноборони переплатило $35 тис. за детектори «жучків»
Скриншот зі spyassociates.com

В Україні ці прилади продаються за ціною 518 700 грн за одиницю, тобто на 35 000 грн дешевше, ніж за результатами держтендеру. 

Міноборони переплатило $35 тис. за детектори «жучків»
Скриншот з Gdekupit.com.ua

Mind письмово звернувся до організатора держтендеру з питанням щодо причин, через які «закупівля відбулася не напряму в американського сертифікованого дилера за ціною $14,3 тис або $16,2 тис, як показує інтернет-моніторинг, не в українського постачальника за ціною $18,9 тис дол за одиницю, а з істотною переплатою». Відповіді з Міністерства оборони та його офісу комунікацій не надійшло»

Не виключено, що фірма-переможець, як показано на схемі, через Юрія Сабо пов'язана з відомою фірмою «Діалінк», у витоків якої стояв Геннадій Ільїн, колишній начальник охорони Петра Порошенка, депутат Київради від партій «Удар». ЗМІ писали про майновий стан його сина Геннадія Ільїна, прокурора столичної прокуратури.

Міноборони переплатило $35 тис. за детектори «жучків»

Скрин з Youcontrol

Нагадаємо: реактивне паливо Мінобороні поставлять WOG, OKKO та «Трейд Коммодіті».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло