Держгеонадра продають 44 нафтогазові ділянки за 3 млрд грн

Держгеонадра продають 44 нафтогазові ділянки за 3 млрд грн

Учасник повинен сплатити гарантійний внесок та купити пакет аукціонної інформації, а у разі перемоги доплатити за лот й купити геологічну інформацію

Держгеонадра продають 44 нафтогазові ділянки за 3 млрд грн
Фото Shutterstock

Державна служба геології та надр України виставить на аукціон права на видобуток нафти й газу на 44-х ділянках за 3 млрд грн, повідомляє глава відомства Олег Кирилюк. 

Стартова ціна лотів, які будуть виставлені в 2018 році, у сумі становитиме близько 3 млрд грн. Так, за підрахунками Держгеонадр, нафтогазові ділянки по шельфу Чорного моря складають 1,5 млрд грн. 

«Також ми обрахували вартість геологічної інформації по ділянках, які готуємо на продаж і вона сплачується окремо. Сума складає більше 40 млн грн, в тому числі по шельфу Чорного моря майже 9 млн грн», – відзначив Кирилюк.

Очільник служби додав, що загальні прогнозовані ресурси природного газу складають 151 591 млн м³, по шельфу Чорного моря – 18 284 млн. м³, із загальною площею нафтогазоносних ділянок надр – 13 383 км², по шельфу Чорного моря – 9675 км².

«Тобто тільки з продажу нафтогазоносних площ, як на суходолі так і на шельфі, Україна може поповнити держбюджет на понад 3 млрд грн», – заявив Кирилюк.

Перші 4 ділянки продадуть на аукціоні, який відбудеться 25 жовтня 2018 року. Серед них: Яворівська, Липовецька, Черницька у Львівській області та Сурмачівська  у Сумській області.

Аукціон відбудеться за участі не менше двох осіб. Учасники аукціону повинні сплатити гарантійний внесок та купити пакет аукціонної інформації. Переможець протягом 30 днів повинен доплатити різницю між гарантійним внеском і фінальної ціною, а також купити геологічну інформацію за ділянку.

Нагадаємо: американські компанії SigmaBleуzer, Aspect Holding та Energy Transfer готові інвестувати $100 млн у здійснення пошуку та видобутку вуглеводнів з українських надр.

Читайте також на Mind «Мільйон за ліцензію: хто і як отримує дозволи на газовидобуток в Україні».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло